Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jsou pro psa lepší granule nebo syrové krmivo?

Jsou pro psa lepší granule nebo syrové krmivo?

17.3.2023 - redakce Babinet.cz

Poslední dobou se krmení psa syrovou stravou stává stále populárnější možností, která nahrazuje staré dobré granule nebo konzervy. Ovšem stejně jako ostatní věci, i toto má své pro a proti. Je opravdu syrové krmivo lepší nebo je to jen marketingový tah prodejců?

foto / Shutterstock

Granule nebo syrové krmivo?

Staré dobré granule pro psy jsou mnohem praktičtější, a to hned v několika směrech. Rozhodně je zde méně práce při skladování a trvanlivosti. Granule rovněž ve většině případů obsahují vše, co váš pes k plnohodnotnému životu potřebuje a není tak třeba kupovat žádné doplňkové produkty. V neposlední řadě je seženeme prakticky na každém rohu za pár korun, což z nich dělá velmi dostupnou možnost krmení.

Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Na rozdíl od syrového krmiva, kterým rozumíme maso a kosti doplněné o ovoce a zeleninu, cena za takové denní krmení se může vyšplhat až na několikanásobek a dostupnost také není zrovna nejlepší. Když k tomu přidáme složité skladování a nízkou trvanlivost, pak na první pohled vyhrávají granule na celé čáře.

Syrová strava nabídne ovšem i něco navíc

Nejsou to ale jen samá negativa, jak se může zdát. Pro některé psy může být opravdu tato volba mnohem lepší než granule nebo konzervy pro psy. A to hlavně po obsahové stránce, jelikož neobsahuje žádné chemikálie, konzervanty nebo umělá barviva. Což ocení obzvláště psi, kteří trpí alergiemi nebo mají citlivý trávicí systém.

Pokud se rozhodnete vašeho psa krmit tímto způsobem, pak byste předtím měli navštívit veterináře a vše to s ním probrat. Následně vám doporučí, zda je to pro vašeho mazlíčka dobrá volba a pokud ano, pak vás bude i instruovat, jak s tímto typem krmiva zacházet. Nicméně se silně doporučuje se syrovou stravou začít až od dospělých psů, jelikož u štěňat by mohla vyvolat problémy s chrupem a trávicím systémem.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz