Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Velikonoce ve středních Čechách na vlně trhové horečky a tradice

Velikonoce ve středních Čechách na vlně trhové horečky a tradice

9.3.2023 - redakce Babinet.cz

Jaro klepe na dveře a Velikonoce spolu s ním. Také už se nemůžete dočkat, až si domácnost vyzdobíte velikonoční výzdobou? Zásobte se na svátky jara v souladu s tradicí na velikonočních trzích. Ve středních Čechách se jich pořádá mnoho. Nakoupíte pomlázky, vykrajovačky na perníčky nebo třeba krásné keramické drobnosti.

 

Až se vás Velikonoce zeptají, jestli jste připraveni, budete hrdě odpovídat: ano! Vše potřebné seženete na tradičních velikonočních trzích. Nezůstane ale jen u nakupování, trhy ve městech a obcích jsou ideálním místem také pro setkání s lokálními výrobci, rodinnou zábavu, vyžití pro tvořivé děti, posezení s přáteli či ochutnávání dobrot při poslechu živé hudby. Velikonočními trhy spojenými s dílničkami pro děti ožije 25. března město Zásmuky na Kolínsku. Tvořivé dílničky a dobové atrakce nebudou chybět ani v lázeňském městě Poděbrady – vydejte se na ně ve dnech 7.–10. dubna, trhy se tam konají na dohled místní dominanty, poděbradského zámku. V sobotu 1. dubna oživí farmářské velikonoční trhy také obec Tetín – udělejte si velikonoční výlet do překrásného prostředí Českého krasu.

Trhová tradice je velmi silná v Berouně, a to celoročně. Farmářské trhy se tu konají hned dvakrát týdně, tradicí se ve městě staly dvakrát do roka pořádané hrnčířské trhy. Berounská keramika je vyhlášená široko daleko. Poznejte ji nejen v místním Muzeu berounské keramiky, ale také na místních velikonočních trzích – konají se v horní části Husova náměstí v sobotu 8. dubna. Tradičně na nich vystupují děti z místních škol a školek, které také zdobí břízy. Ve stáncích je k dostání kromě keramiky spoustu velikonočního zboží jako jsou pomlázky nebo kraslice.

K dalším velikonočním výletním tipům se inspirujte na www.strednicechy.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip