Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Rychlené cibuloviny jsou skvělým nápadem, ze kterého se budete těšit po mnoho týdnů

Rychlené cibuloviny jsou skvělým nápadem, ze kterého se budete těšit po mnoho týdnů

17.2.2023 - redakce Babinet.cz

Pokud nejste právě rozený zahradník, ale přesto se chcete z květin těšit co nejdéle, jsou pro vás rychlené cibuloviny skvělým nápadem, ze kterého se budete těšit po mnoho týdnů.

foto / se svolením iBulb

Snadné

K pěstování rychlených cibulovin nepotřebujete žádný velký zahradnický um. Dodávají se jako cibule s jedním nebo více květy, které byly vypěstovány v květináčích, takže už mají kořeny a stonky. Jinými slovy: nemusíte se bát, že vám nevykvetou. Jediné, co musíte doma udělat, je zasadit je do pěkného květináče, abyste se mohli týdny těšit z ohromující podívané jejich růstu a kvetení.

Výběr

Rychlené cibuloviny jsou k dosání od ledna. V obchodech je najdete v mnoha odrůdách, například hyacinty (Hyactinhus), tulipány (Tulipa), narcisy (Narcissus) a modřence (Muscari). Najdete mezi nimi ale i jiné pestrobarevné druhy, například řebčíky (Fritillaria) a zakrslé kosatce (Iris reticulata). K dostání jsou v jemných i výrazných zářivých barvách. Stačí si vybrat, co srdce ráčí!!

Místní produkce

Pokud raději nakupujete místní produkci, jistě vás potěší, že mnoho rychlených cibulovin se pěstuje lokálně. To znamená, že budou neuvěřitelně čerstvé a navíc tím podpoříte místní pěstitele. Rychlené cibuloviny pravidelně zalévejte. Dávejte ale pozor, abyste je nepřelili, jinak by jim mohly začít uhnívat kořeny. Dodatečné hnojení není nutné, protože cibulky již obsahují všechny potřebné živiny.

foto / se svolením iBulb

Tipy pro jarní květiny

  • Udělejte si několik malých svazků různých druhů jarních květin a rozmístěte je po celém domě.
  • Použijte čistou vázu na čerstvé květiny a naplňte ji čistou vodou.
  • Narcisy produkují látku, kterou ostatní květiny nesnášejí. Pokud je přesto chcete kombinovat, umístěte narcisy na jednu noc do samostatné vázy. Poté už je můžete kombinovat s ostatními květinami.

foto / se svolením iBulb

Zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

graceful
23.2.2023 09:53

After reading your posts, I get a lot of useful information about how to cultivate and plant beatiful flowers in a touble-free way. You really help me a lot. Thanks! For more infomation about our website, you can also visit here.

graceful
23.2.2023 09:54

If you want to buy our products, you can click here. [url="https://xenforo.com/community/threads/firewoodforums-net.44642/page-2/”] Atonerstore HP Toner cartridges[/url]

graceful
23.2.2023 09:55

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz