Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Dovolená v Česku: Objevte okouzlující místa v okolí Českého Krumlova

Dovolená v Česku: Objevte okouzlující místa v okolí Českého Krumlova

7.2.2023 - redakce Babinet.cz

Český Krumlov a jeho okolí je oblíbenou turistickou destinací, kde vás čeká mnoho zajímavostí. Jde o malé město, které má rozhodně co nabídnout. Ať už jde o památky, muzea, či krásnou přírodu v nedalekém okolí.

Hrad a zámek Český Krumlov

Dominantou malebného historického města je nepochybně hrad a zámek Český Krumlov. Jde o významnou památku, která stojí za návštěvu. Zámek si můžete prohlédnout během jednoho z prohlídkových okruhů. Interiér láká na několik vzácných exponátů. Kromě toho byste však neměli vynechat ani návštěvu zámecké věže. Můžete si tak užít jedinečný výhled na celé město.

Dalším významným bodem je Zámecké barokní divadlo, kde najdete původní jeviště, divadelní mašinérii, orchestřiště a mnoho scénických doplňků a dekorací. Nechybí samozřejmě ani okouzlující zámecká zahrada, kde se můžete projít po ploše zhruba 11 hektarů.

Zábava pro děti i dospělé

Zatímco zámecký areál zaujme spíše dospělé, zrcadlový labyrint nabízí spoustu zábavy i pro děti. Bludiště se skládá z 90 zrcadel a najít cestu ven není jednoduché. Kromě toho zde narazíte i na obludárium, kde se nachází speciální zrcadla deformující odraz návštěvníků.

Návštěvu labyrintu můžete spojit také s prohlídkou muzea voskových figurín. Jde o zajímavý zážitek, který vás přenese do minulosti. Prohlédnete si zde alchymistickou dílnu, středověká řemesla, či jihočeské rybáře. Nechybí však ani známé osobnosti jako je Charlie Chaplin, Bedřich Smetana i Švejk.

Podzemí města

Historii Českého Krumlova můžete prozkoumat i méně tradičně – z podzemí. Návštěva bývalého grafitového dolu je zajímavým zážitkem. Menší část okruhu zvládnete pěšky, ovšem většinu cesty strávíte v důlním vláčku. Můžete si prohlédnout hornické nástroje a ukázku těžby v dobových podmínkách, což zaujme malé i velké návštěvníky.

Lipno a okolí

Z Českého Krumlova je to jen kousek na Lipno. I proto je dovolená v Česku v této oblasti tak oblíbená. Vodní nádrž Lipno je dobře známá, ovšem za zmínku stojí také nedaleká stezka korunami stromů. Vystoupáte na věž, odkud je možné pozorovat široké okolí. Zajímavostí je suchý tobogán, kterým se můžete svézt z vrcholu věže. A pokud máte rádi adrenalin, neměli byste si nechat ujít ani bobovou dráhu v blízkosti areálu. Pro děti navíc nechybí ani dřevěné hřiště a rodinný altánek.

Stonehenge v Holašovicích

Nedaleko Krumlova můžete navštívit i Stonehenge – nikoli známý anglický komplex, ale holašovický. Jde o magické místo, kamenný kruh podobný tomu na Salisburské pláni v Anglii. Nachází se zde 25 menhirů o průměru 30 metrů. Další zajímavostí je dolmen, megalitická stavba v podobě kamenného stolu, která ukazuje čas slunovratu.

Díky vyvýšení místa lze navíc pozorovat okolí – samotné Holašovice zapsané v seznamu UNESCO, ale i krásný zámek Hluboká či dokonce jadernou elektrárnu Temelín.

Příjemné ubytování

Pokud se rozhodnete vyrazit do Českého Krumlova na dovolenou, je třeba najít komfortní ubytování, kde si můžete odpočinout mezi jednotlivými výlety. Ubytování Český Krumlov je pestré, zvolit můžete penzion v centru, pokud chcete snadno objevovat krásy města. Mezi oblíbené patří Pension Adel či Ubytování Jungwirth. Ovšem nechybí ani nabídka klidných chalup a apartmánů spíše na okraji města, například Chalupa Budinka nebo Apartmány Kamenný potok. Díky široké nabídce vyberete to pravé, ať už vyrážíte s dětmi, celou rodinou či velkou skupinou přátel.

Český Krumlov se nachází v krásné přírodě jižních Čech, přičemž okouzlí svou architekturou. V samotném městě i jeho okolí na vás čeká mnoho zajímavých míst, která stojí za objevení. Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou, neváhejte se ubytovat právě zde.

Zdroj obrázku: Nature's Charm / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz