Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Úklidová firma v Praze: informace stojící za vaši pozornost

Úklidová firma v Praze: informace stojící za vaši pozornost

6.2.2023 - redakce Babinet.cz

S tím, jak do dynamického města Prahy přichází stále více nových obyvatel, roste i poptávka po profesionálních službách od úklidové firmy. Mezi mnoha společnostmi, které se ucházejí o podíl na trhu, je velmi důležité stanovit, které z nich dát přednost. Jedním z hlavních kritérií jsou jejich spolehlivé a efektivní úklidové služby a důraz na používání ekologicky šetrných výrobků.

zdroj: ohayno.cz

Na jaké úklidové služby v Praze se můžete spolehnout

Udržování čistoty a pořádku v domácnosti, kanceláři a dalších prostorách může být náročný úkol, ale nemusí. S pomocí profesionálních a zkušených pracovníků se můžete těšit z dokonalé čistoty, aniž byste museli hnout prstem.

Například jednorázový úklid probíhá obvykle po nějakém večírku nebo po nájezdu nového nájemníka. Zahrnuje kompletní čištění celého bytu, uklízí se běžné plochy jako jsou podlahy, okna, koupelna, WC aj. 

Generální úklid se provádí jednou za delší dobu, ideálně jednou nebo dvakrát za rok. Zahrnuje kompletní čištění celého domu nebo kanceláře včetně mytí klimatizace a  ventilace a odstranění nečistot z těžko přístupných míst. 

Nejnáročnějším je proces uklízení domácnosti po rekonstrukci, který zahrnuje: 

 • Mytí oken, okenních rám a parapetů
 • Několikrát se vytírá prach ze všech ploch celého bytu, včetně nábytku 
 • Čištění podlah, včetně koberců a dlažby
 • Mytí kuchyně a koupelny, včetně dřezu, čištění WC a vyčištění vany nebo sprchy
 • Odstranění stavebního odpadu a pozůstatků stavebních materiálů 

Toto byl základní seznam, ale existují i doplňkové služby, které obvyklé má každá firma trošku odlišné. Lze je objednat samostatně nebo přidat do hlavního seznamu služeb. 

Základní seznam služeb úklidu bytu naleznete na webových stránkách: https://www.ohayno.cz/

Nějaká úklidová firma také může nabízet svým zákazníkům slevy za podmínky, že si objednají minimálně 2 služby v měsíci a zaplatí za ně najednou. Pokud si například objednáte pravidelný úklid 3x měsíčně, získáte nejen průběžně čistou domácnost, ale také snížení nákladu zhruba o 20 %.

zdroj: ohayno.cz

V čem se celkově liší jednotlivé společnosti 

Samozřejmě víme, že v současné době nabízí své služby mnoho konkurentů. Některé z nich jsou na vysoké úrovni, u některých je lepší k nim pro pomoc nechodit. Mezi klíčové faktory, kterými se každý vyznačuje, však patří:

 • Nabízené služby
 • Ceny a možnosti platby
 • Dostupnost a plánování
 • Zkušenosti a pověst společnosti a personálu 
 • Druhy používaných čisticích prostředků a vybavení
 • Kvalifikace a školení zaměstnanců
 • Komunikace se zákazníky a dostupnost informace
 • Pojištění a krytí odpovědnosti

Srovnání cen společností v Praze 

Podívejme se blíže, jaké služby jsou k dispozici ve všech částech města. Pro příklad jsme vzali úklidovou firmu Ohayno a několik dalších firem a srovnali jsme jejich přibližný seznam služeb a ceník. Nezapomeňme i na to, že cena úklidů v Praze se může lišit v závislosti na velikosti prostoru, míře znečištění, frekvenci provedení, doplňkových službách a specifických požadavcích. 

Služby

Ceník firmy Ohayno

Průměrné ceny mezi konkurenty

Jednorázový úklid

od 825 Kč

od 790 Kč

Pravidelný úklid

od 550 Kč

od 720 Kč

Úklid po rekonstrukci 

od 30 Kč/m²

od cca 35 Kč/m²

Generální úklid

od 40 Kč/m²

od cca 53 Kč/m²

Čištění koberců

od 25 Kč/m²

od 40 Kč/m²

Čištění matrací

od 650 Kč 

od 400 Kč

Čištění čalouněného nábytku 

od 199 Kč

od 200 Kč

Mytí oken

od 82 Kč

od 60 Kč

Mytí nádobí

od 220 Kč/hod

od 170 Kč/hod

Praní a žehlení prádla 

od 220 Kč/hod

od 200 Kč/hod

Kromě pravidelného uklízení nejvíc objednávanými jsou některé další služby, jako je generální úklid, mytí oken, nebo dokonce praní a žehlení prádla. Mohou také přizpůsobit plán uklízení tak, aby vyhovoval vašim jedinečným potřebám a hlavně finančním možnostem. 

Vyškolení uklízeči mají odborné znalosti a vybavení potřebné k tomu, aby zvládli i ty nejnáročnější úkony. Zvládnou vše od hloubkového čištění koberců a čalounění až po dezinfekci koupelen a kuchyní. Používají také ekologické produkty, které jsou bezpečné pro vás, vaši rodinu i životní prostředí. S jejich pomocí se můžete soustředit na důležitější úkoly a užívat si života bez stresu.

zdroj: ohayno.cz

Proč je lepší vybírat si společnosti, které se věnují otázkám životního prostředí? 

Úklidové společnosti, které používají ekologicky šetrné přípravky, jsou pro naše zdraví důležité. Tato produkce  neobsahuje škodlivé chemikálie, které by mohly poškodit nejen nás, ale zároveň i životní prostředí. Jsou také šetrnější k povrchům, na kterých se používají. Navíc jsou méně agresivní k samotným uklízečům. 

Dalšími výhody jsou:

 • snížení rizika vzniku alergií a astmatu, protože neobsahují dráždivé látky
 • nezatěžují místní kanalizace a čističky odpadních vod, což pomáhá chránit přírodní zdroje
 • v neposlední řádě mohou být prospěšné pro naši ekonomiku, protože podporují trvale udržitelný rozvoj a pomáhají snižovat závislost na neudržitelných zdrojích

Tyto informace vám pomohou zamyslet se nejen při výběru agentury, ale také při samostatném uklízení. Kromě těchto znaků, mají různé společnosti i další výhody. 

Výhody profesionálních uklízečů 

Silnými stránkami jsou: 

 1. Procházejí školením a praxí v oblasti uklízení
 2. Vyšší efektivita a úspora času
 3. Mohou se přizpůsobit vašim potřebám
 4. Bezpečnost při práci 
 5. Rychlá komunikace
 6. Používání ekologických a neškodných čističů

Vzhledem ke všem těmto výhodám, proč trávit svůj volný čas úklidem, když můžete mít čistý dům bez starostí? Je důležité vybrat tu správnou firmu, která odpovídá vašim potřebám a požadavkům, podívat se na referenci, cenové nabídky a svěřit jí všechno. 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

gatewayinternational
9.2.2023 07:12

study abroad is the chance to find yourself while acquiring a comprehension of an alternate culture. Being in another spot without help from anyone else can overpower on occasion. https://gateway-international.in/

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz