Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Otevřeně o stínech minulosti, uměleckých dilematech i naději v medailonku Jiřího Lábuse

Otevřeně o stínech minulosti, uměleckých dilematech i naději v medailonku Jiřího Lábuse

28.1.2023 - redakce Babinet.cz

Rozsáhlý aktuální rozhovor se stal základem autentického a nevšedně pojatého medailonku, který mapuje zásadní oblasti života Jiřího Lábuse. Posluchače zaujme jak poutavým vyprávěním a novými informacemi, tak trefnými komentáři a vtipnými audio ukázkami. První z pěti dílů originálního audio projektu uvedla Audiotéka již 26. ledna, tedy v den, kdy oblíbený herec slavil narozeniny.

Jiří Lábus při nahrávání audioknihy Vlastníci. Zdroj: se svolením archivu Audioteka CZ

S legendárním hercem, autorem a bavičem si povídala jeho kamarádka a bývalá kolegyně ze Studia Ypsilon Ilona Smejkalová. I díky jejich osobnímu vztahu vznikl upřímný, ryzí rozhovor bez jakékoliv stylizace. V rámci novinky Jiří Lábus – portrét je materiál sestříhaný a zpracovaný do pěti zhruba dvacetiminutových tematických dílů. Ty přiblíží dětství a rodinu jedinečného herce, stejně jako jeho studium na DAMU i působení v Ypsilonce. Zaměří se také na mimořádnou všestrannost a počiny i role, které milují diváci napříč generacemi. Samostatná kapitola je věnována osudovému přátelství s Oldřichem Kaiserem. Dojde také na sebereflexi, smysl života i naději na lepší budoucnost.

Zajímavosti ze života mistra improvizace

V rámci propracovaného scénáře rozhovorem prostupují audio ukázky a citace, které připomínají nezapomenutelné role Jiřího Lábuse, jeho talent a smysl pro humor. Nechybí ani perličky, které zůstaly řadě posluchačů dosud skryty. Nejdůležitější fakta z životopisu i osobní komentáře přidává blízký kamarád, herec Pavel Batěk.

Zdroj: se svolením archivu Audioteka CZ

Hlas z oceňovaných audioknih

Minisérie pochází z dílny Audioteky, s níž Jiřího Lábuse pojí řada významných rolí, včetně nezaměnitelného Kubáta z oceňovaných Vlastníků či Wolanda z Mistra a Markétky. V Audiotece vznikla i dosud poslední série Tlučhořovic rodinky. Již v březnu uvede Audioteka nový audioseriál, v němž se Jiří Lábus objeví v hlavní roli. 

Premiérové díly každý týden v Audioteka Klubu

První díl projektu Jiří Lábus – portrét si posluchači poslechli již ve čtvrtek 26. ledna 2023. Další díly budou premiérově uváděny vždy po týdnu, a to pouze v rámci Audioteka Klubu.

Zdroj: Audioteka CZ

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz