Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Bez kterých typů kalhot se letos neobejdete? Těšit se můžete například na denim kalhoty či cargo kalhoty.

Bez kterých typů kalhot se letos neobejdete? Těšit se můžete například na denim kalhoty či cargo kalhoty.

14.1.2023 - redakce Babinet.cz

Kalhoty již řadu let tvoří naprostý základ každého dámského šatníku. A jinak tomu rozhodně nebude ani v letošním roce. Obzvlášť oblíbené v nadcházejících dvanácti měsících budou kalhoty, které se na scéně v minulosti již objevily. Těšit se můžete například na denim kalhoty či cargo kalhoty.

foto / Pexels

Klasika v podání denimu

Rok 2023 se nese ve znamení denimu. A tak není žádným překvapením, že nejčastěji se letos v rámci kalhot budou nosit klasické modré džíny. Oddechnout si tak mohou všichni, kteří se báli jakékoliv módní revoluce. Letos naopak nastal nejvyšší čas vytáhnout ze své skříně všechny nestárnoucí rifle. 

Kromě skinny džínů nebo mom džínů se budou letos hojně nosit i takzvané bokovky, které zažívají velký módní comeback. Ať už jsou tedy džíny s nízkým pasem vašimi favority, či nikoliv, tento rok budou k vidění skutečně všude. 

 

Zvonové kalhoty

Pokud je řeč o džínových kalhotách, nesmíme vynechat ani další velký módní trend, jenž se na scénu vrací po mnoha letech. Řeč je o zvonových kalhotách. Ty totiž letos dosáhnout svého naprostého vrcholu. Nosit je budou ženy napříč všemi generacemi. Zatímco mladším dívkám nejvíce lichotí kombinace zvonáčů a kratších topů, ženy ve středním věku by ke kalhotám do zvonu mohly obléct například ležérní sako. 

 

Cargo kalhoty

I poslední zmiňovaný trend není na módní scéně žádnou novinkou. Dámy, možná si ještě pamatujete časy, kdy před zhruba dvaceti lety nemohly žádné ženě ve skříni chybět alespoň jedny kvalitní kapsáče. A letos opět nastal jejich čas. Základem trendy kapsáčů pro rok 2023 budou zejména široké nohavice, nižší pas a přírodní paleta barev od khaki zelené po safari béžovou.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.vogue.co.uk/fashion/article/trouser-trends-2023 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip