Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Výsledky čtenářského testování speciálního krmiva pro psy a kočky Grub Barf. Jak čtyřnohým mazlíčkům chutnalo?

Výsledky čtenářského testování speciálního krmiva pro psy a kočky Grub Barf. Jak čtyřnohým mazlíčkům chutnalo?

11.1.2023 - redakce Babinet.cz

Testem u našich čtenářů a jejich čtyřnohých mazlíčků prošly výrobky GRUB BARF od České firmy Žraso. Zajímá vás, jak to dopadlo? Přečtětě si jejich recenze.

Lenka a Tom Schejbalovi z Liberce a pejsek Lucky

Když nám před Vánoci v mailu přistála zpráva, že jsme byli vybráni k testování krmiva pro pejsky Grub BARF, moc nás to potěšilo a tak máme nyní možnost se s Vámi podělit o zkušenost s tímto produktem. Přesněji o zkušenost našeho pejska Luckyho.

Lucky je Parson Russel Terriér, je mu 3,5 roku a tohle plemeno asi není třeba představovat – prostě Rakeťák…

V balíčku nám dorazilo pět sklenic s vkusně vyvedeným logem a popisem obsahu na víčku: dvakrát tlačenka, kachní maso ve vlastní šťávě, masová paštika a přírodní kolagen, který Lucky kvůli jeho přínosu pro srst, drápky a klouby dostával jako doplněk stravy. Nutno ještě dodat,že všechny produkty jsou vhodné nejen pro pejsky, ale i pro kočičky.

Jako první jsme zkusili tlačenku a už během servírování do misky se Lucky proměnil v klokana. Skákal kolem nás a štěkal, dožadujíc se rychlejšího podání mňamky. Důvod byl zřejmý – tlačenka krásně voněla a já chvíli přemýšlel jestli ji neochutnám také.

Naším prvním kriteriem pro hodnocení se tedy stala vůně. Všechny druhy voní příjemnou masitou vůní a pro pejsky a kočičky to je určitě rozhodující. Vzhled je asi víc důležitý pro nás, ale věřím, že i naší čtyřnozí parťáci ho ocení. Strava je napohled  lákavá i pro páníčka – vypadá , přesněji řečeno – je - čerstvá. Růžové kousky masa vypadají opravdu lákavě a jak jsem záhy poznali, lákali i Luckyho. Chuť mužeme popsat jen zprostředkovaně – z chování našeho Štískta. Miska byla vždy pečlivě “umyta” a několikrát se stalo, že i dopravena zpět na místo výdeje.

Poslední je obal, ale o tom už jsme psali. Moderní, pěkné a jednoduché logo jistě zaujme a prodá.

Celkově tedy musíme říci, že Grub BARF je kvalitní, chutné a pro pejsky a kočičky zdravé krmivo, které se dobře tráví a nezatěžuje jejich žaludek a střeva. Jsme rádi, že náš malý kamarád dostal příležitost ochutnat  produkty Grub BARF a z jeho chování bylo vidět, že mu nejen chutná, ale i prospívá. A to je pro nás to nejdůležitější. Děkujeme za Luckyho, který Grub BARF ochutnal a za nás, že jsme poznali, že barfovat má smysl.

Jana Turnová z Tanvaldu a fenka Akinka

Když jsem zjistila, že na Babinet.cz můžu našeho pejska přihlásit do testu kvalitních krmiv Grub Barf, rozhodla jsem se zkusit štěstí a to se na nás usmálo a naše Akina mohla být jednou ze tří vybraných mazlíčků. Poté, co balíček s testovacími skleničkami dorazil, jsme se hned vrhli do zkoumání obsahu a v prosinci začali se samotným testováním stravy. Testovali jsme: GRUB BARF Tlačenku pro psy a kočky, GRUB BARF Kachní maso ve vlastní šťávě, GRUB BARF Paštika pro psy a kočky a GRUB BARF Kolagen.

Akina (10,5 roku) je kříženec shiba-inu a špice. Je to nejspíš ten nejhodnější pejsek na světě, ale na úkor toho jí životem provází spoustu zdravotních problémů a komplikací. Ve třech letech měla zánět dělohy, podstoupila kastraci. V dalších letech přišly problémy s ucpáváním análních žlázek, takže přibližně každých 6 týdnů musí k veterináři na jejich vyprazdňování. V 9 letech Akina začala mít epileptické záchvaty a musíme ji dávat prášky. Od té doby už nechce moc chodit, granule ji už moc nechutnaly a tak jsme začali přidávat různé konzervy.

S Grub Barf byla Akča moc spokojená, zvláště s Tlačenkou, která obsahuje kromě masa i mrkvičku, kterou má Aki moc ráda a velmi jí tato strava prospívala, takže určitě začneme kupovat. Vitalita se zatím nijak nezlepšila, ale je vidět, že Grub Barf dělá našemu pejskovi dobře na zažívání. Aki má pravidelnou stolici a nemá problémy se vyprázdnit. Navíc to vypadá, že ustoupily problémy s ucpáváním análních žlázek, za což bych byla velmi ráda.

Nyní podáváme Grub Barf Kolagen, ten budu objednávat taky a věřím, že Akině se zlepší její trápení s klouby a kdo ví, třeba díky stravě GRUB BARF bude zase brzy běhat.

Děkujeme velmi za to, že jsme mohli krmení testovat a přejeme všem pejskům i kočičkám hodně zdravíčka a dobrou chuť :-).

Nikol Černá z Vochova a pejsek Denis

Mě i mému bostonkovi Denisovi (1,5 roku) udělala radost možnost testovat krmivo GRUB barf. Již po otevření první sklenice jsem byla nadšená z vůně. Krásná vůně šťavnatého masíčka, které lahodilo i oku. Je vidět, že se jedná o kvalitní maso, kolagen a kousky pěkné zeleniny o kterou byly některé sklenice doplněny. Jde o přirozenou stravu, která je primárně zaměřena na doplnění kolagenu. Oceňuji, že je bez přidaných chemických látek. Moc mu chutnalo, trávení proběhlo ukázkově a stolice též na jedničku.

Nejedná se o kompletní krmnou dávku, ale jako doplňkové krmivo a doplnění kolagenu je ideální. Denisovi moc chutnalo, vše vždy do posledního kousku vyluxoval (viz foto ). Ocenila by jsem přesnější údaje o dávkování.

Děkujeme za možnost vyzkoušet takového dobroty, určitě vyzkoušíme i další produkty!

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Bělousek
1.3.2023 09:12

Každá kočka má své vlastní preference a chuťové preference, a proto může být potřeba vyzkoušet několik různých značek, než najdete tu správnou pro vaši kočku. My máme zatím nejoblíbenější Purina Pro Plan. Ale určitě vyzkoušíme i Grub Barf.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz