Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak se z tulipánů těšit co nejdéle? Je potřeba dodržet několik zásad

Jak se z tulipánů těšit co nejdéle? Je potřeba dodržet několik zásad

3.1.2023 - redakce Babinet.cz

Tulipány patří mezi nejoblíbenější květiny. Jsou to ikony, které přitahují pozornost a do našich domovů přinášejí jaro. Co ale můžete udělat proto, abyste se z těchto sezónních květin mohli těšit co nejdéle? Máme pro vás šest tipů.

foto / se svolením iBulb

Čerstvost

Nejlépe je kupovat tulipány, které se sice už vybarvují, ale jejich poupata jsou ještě zavřená. Pokud jsou poupata při koupi již otevřená, kvetení se již rozběhlo a je tak pravděpodobné, že se z nich budete těšit kratší dobu. Nejčerstvější tulipány se pěstují na místě. Proto je nejlepší zeptat se prodejce na jejich původ.

Přeprava

Když si koupíte krásnou kytici tulipánů, ujistěte se, že je řádně zabalená do papíru nebo novin. Květy a listy jsou tak chráněny před nárazy a údery. Papírový obal květiny také chrání před teplotními rozdíly mezi interiérem a exteriérem.

Noviny

Předtím, než tulipány vystavíte ve váze, je pečlivě zabalte do novin. Dejte je do čisté vody a nechte je hodinu na chladném místě. Když je poté rozbalíte, uvidíte, že stonky jsou pěkně pevné a rovné.

Řezání

Tulipány byly po zakoupení nějakou dobu bez vody, což mohlo způsobit vyschnutí spodní části stonků. Proto spodní části stonků čistým nožem zkraťte zhruba o dva centimetry. Seříznutí pod úhlem pomáhá květinám lépe vstřebávat vodu.

Váza

Květiny jsou citlivé na bakterie. Vázu proto důkladně vyčistěte ekologickým mýdlem a opláchněte vodou. Vázu naplňte čerstvou vodou z vodovodu o pokojové teplotě. Vodu pravidelně měňte, aby zůstávala průzračná a čistá.

Správné místo

Jakmile tulipány září v krásné váze, je důležité vybrat správné místo pro jejich vystavení. Vyhněte se přímému slunečnímu záření a blízkosti ovoce. Ovoce produkuje etylén, plyn, který způsobuje rychlejší vadnutí květů a listů.

 

Zdroj: ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz