Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Proč se skutečně vyplatí nakupovat v second handech? Není to jen o udržitelnosti

Proč se skutečně vyplatí nakupovat v second handech? Není to jen o udržitelnosti

25.12.2022 - redakce Babinet.cz

Nakupovat v second handech se nevyplácí pouze z hlediska udržitelnosti. Pořizování oblečení z druhé ruky s sebou přináší mnoho dalších výhod. Proč byste se tedy měli do second handu také vydat?

foto / Pixabay

Nákupy v second handech

Již dávno neplatí, že oblečení z druhé ruky je nemoderní a nevkusné. Právě naopak. Jsou to právě second handy, které nabízejí trendy cool kousky, za které byste v obchodě utratili nemalé peníze. Zároveň vám sekáče přináší originální a neokoukané oblečení, díky kterému se vám již nestane, že byste měla stejný kabát či svetr jako vaše kolegyně. 

V případě, že je tedy nakupování vaším koníčkem, ale rádi přitom ušetříte pár korun, moderní second handy jsou pro vás jako stvořené. Záleží jen na vás, zda dáte přednost těm klasických kamenným, nebo zkusíte ulovit nějaký super kousek na online sekáčích, jako je například platforma Vinted. Právě ta je v současnosti velmi populární. 

Originální a neotřelé zboží

Do módy se poslední dobou čím dál více vracejí retro kousky. Těch je v moderních fashion řetězcích sice nespočet, všechny jsou jsi ovšem dost podobné a nádech minulosti z nich opravdu cítit není. Například takových retro svetrů, jež jsou tento rok velkým módním hitem, je všude dostání celá řada. Na první pohled je přitom jasné, že se jedná o oblečení ušité před pár týdny. Jsou to ale právě second handy, jež jsou plné kousků, které vypadají opravdu vintage

Stejná kvalita za nižší ceny

Nespornou výhodou oblečení je samozřejmě i úspora peněz. Především pak během zimního období. Pořídit si totiž nový vlněný kabát vás může vyjít na skutečně hodně, přitom ten samý, pouze z druhé ruky, můžete v second handech pořídit i za třetinové ceny. Navíc tak můžete opět narazit na jedinečné kousky, jež v běžných obchodech neseženete. 

Spousty second handů navíc nabízí ve svých prodejnách zcela nové zboží, které se pouze neprodalo v běžných obchodech. Jsou zcela nenošené, pouze jim chybí visačka. Máte-li tedy nějaký ten second hand ve své blízkosti, určitě ho navštivte. 

napsala Dana Klementová


Zdroj: https://www.trvst.world/sustainable-living/10-reasons-why-you-should-buy-second-hand/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip