Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Připravte nádherný večírek pro absolventa vysoké školy

Připravte nádherný večírek pro absolventa vysoké školy

11.12.2022 - redakce Babinet.cz

Máte ve svém okolí někoho, kdo bude končit vysokou školu? Rozhodně byste to s ním měli oslavit. Rozhodně vás předtím budou čekat velké přípravy, které nesmíte podcenit. Jedině díky tomu bude večírek stát za to a absolvent si z něj odnese ty nejlepší vzpomínky. Poradíme vám hlavní věci, na které nesmíte při plánování zapomínat.

Tematické oslavy jsou nejlepší

Oslavy se pořádají z mnoha důvodů. Jakmile váš blízký skončí s psaním a diplomová práce je hotová, odevzdaná a má v ruce diplom, večírek bude vhodným překvapením. Vyberte místo a připravte ho na párty. Myslete na to, že by se měla alespoň část hostů znát, aby nedošlo k trapné situaci. Promyslet ale musíte také pár dalších otázek:

  • Kolik lidí chci pozvat?
  • Jaké bude téma večírku?
  • Jak zařídím jídlo a pití?
  • Co se bude během večera dělat?

Nezapomeňte na pozvánky

Jakmile budete mít sepsaný seznam hostů, budete je muset pozvat. Zvolit můžete online zprávy, ale také tradiční papírové pozvánky, se kterými se můžete vyřádit. Na to potřebujete spolehlivý přístroj a tonery do tiskáren, které vás nenechají na holičkách. Nezapomeňte na pozvánce uvést, jestli mají hosté něco přinést s sebou, např. malý dárek nebo alkohol.

Občerstvení i oblečení přizpůsobte večírku

Na oslavu můžete udělat jednohubky, minipizzu nebo slané tyčinky. Záleží, jak se domluvíte s hosty. A to samé platí pro nápoje. Nezapomeňte jen zajistit dost kelímků a talířů. Pro oblečení můžete zvolit dress code. Pro absolventy zdravotnické fakulty budou vhodné laboratorní pláště. Mile ho tím překvapíte a uctíte studium, které právě s úspěchem dokončil.

Program nepodceňujte

Aktivity nemusíte plánovat na každou minutu, ale měli byste něco připravit. Může jít o přípitky, tanec, hry, projekci fotek nebo soutěže. Společně s tím vyberte také vhodnou hudbu. A myslete na její hlasitost, aby si nikdo nestěžoval. Navíc si lidé mezi sebou musí pohodlně povídat, takže nesmí být příliš nahlas.

 

Zdroj obrázku: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz