Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Knižní novinky pod vánoční stromeček

Knižní novinky pod vánoční stromeček

10.12.2022 - AndreaP.

Nevíte, co letos pod stromeček na Vánoce? Sázkou na jistotu je téměř vždy kniha. Přinášíme vám jako tipy novinky z nakladatelství Smart Press.

Postní kuchařka od Pavla Drdela s podtitulem Od kořene po nať

Kuchařka je určená všem milovníkům zdravého životního stylu, zájemcům o udržitelnost, vaření z lokálních a sezónních potravin a také pro všechny, které baví v kuchyni experimentovat se způsoby přípravy jídla a poznávat nové chutě. Recepty jsou bezmasé, vegetariánské. 

Já zhubnu, s rozumem, zdravě a natrvalo od Ivy Málkové

Podle průzkumů společnosti STOB téměř každá žena vyzkoušela alespoň jednou za život nějakou dietu. A neúspěšně. Trápíte se také vy kvůli nadbytečným kilům a jste prostě jen nespokojeni s tím, jak vypadáte? Tato kniha vám ukáže, jak shodit přebytečné kilogramy efektivněji, a především natrvalo. Neslibuje žádná rychlá řešení, ale cestu trvalé změny životních návyků. Po nich se však odměna jistě dostaví – lepší pocit ze sebe sama, lepší zdravotní i psychický stav, zvýšená kvalita života, obdiv ostatních.

Zeleninová kuchařka Petra Klímy

Vyzkoušejte osvědčené postupy na zdravá a výživná jídla plná zeleniny, luštěnin a zdravých obilovin, které šéfkuchař Petr Klíma každodenně připravuje v restauraci Country Life. Petr Klíma, který všechny recepty vymyslel, uvařil i nafotil, je také autorem dalších úspěšných veganských kuchařek, Luštěninové a Obilovinové.

Mezi další tipy patří i dlouhodobá autorka Hanka Zemanová, která už více než 20 let předává lidem  inspiraci, jak jíst a žít zdravěji podle rytmů přírody.  Je autorka bestsellerů Biokuchařka, BioAbecedář a Rytmus roku.

Nová biokuchařka od Hany Zemanové

Najdete zde aktuální informace o biopotravinách, nových výživových trendech (raw, bezlepková strava, superfood aj.) i ekologickém zemědělství a můžete z ní čerpat inspiraci pro svůj každodenní život. Kniha obsahuje přes 80 nových receptů. Jedná se o knihu, která patří do každé rodinné knihovny, do rukou všech zájemců o ekologické souvislosti a všech milovníků dobrého a kvalitního jídla. Jako dárek Vám navíc přibalíme plakát do kuchyně – Tahák do zdravé kuchyně, který poradí, jak do vašeho jídelníčku zařadit základní a méně používané potraviny. 

Áhára – ájurvédská výživa pro zdraví od autorky MUDr. Martiny Ziska

Podle ájurvédy, prastarého medicínského systému, je víc než výběr jednotlivých potravin důležitější optimálně fungující trávení. Vedle toho, jak jídlo připravujeme, jaké potraviny a koření kombinujeme, je překvapivě důležitější to, kdy a jak jíme. Naše trávení ovlivňuje stres, jehož výsledkem je pak slabé trávení, nečistoty v těle a nejrůznější zdravotní obtíže. Díky knize pochopíme, že každý z nás je originál a že je potřeba věnovat pozornost hledání své vlastní cesty. V knize najdete konkrétní rady, jak posílit trávicí oheň, ale i vhodné kombinace potravin a použití koření a také základní recepty.

Kniha je určena jak pro začátečníky, kteří nemají zatím s ájurvédou žádnou zkušenost, tak pro odborníky – lékaře, výživové poradce, cvičitele a studenty jógy a dalších východních učení. 

Novinkou, která patří do každé domácnosti, je pak Naše domácí – recepty a návody z kopečku od Moniky Kindlové

Kniha nabízí téměř 120 receptů, návodů a milých životních rad pro každodenní život i slavnostní okamžiky. Všechny fotografie jsou zachyceny u autorky doma a vyzařuje z nich díky tomu skutečná domácí pohoda a klid. V kuchařce plné domácích dobrot najdete nejen osvědčené rodinné recepty od Moniky z kopečku, ale i inspiraci, jak s lehkostí vytvářet radost ze společného jídla a domácí útulno. Užitečná knížka vyřeší každodenní problém co k večeři, poradí, co připravit na rodinnou oslavu či posezení s přáteli, pokud se vám přejedly jednohubky a chlebíčky, jak si osladit každý měsíc sezónními recepty, a nabídne i pravé domácí dobroty – od sýrů, přes marmelády až po už téměř legendární těsto na pizzu.

Posledním tipem je pak TraDiář pro rok 2023

Konečně budete mít jasno, kdy je ten masopust, postní neděle, Velikonoce, ale najdete tam také, kdy přilétají čápi a jak si užívat obyčejnosti všedního dne. A samozřejmě tradice, koloběh roku a propojování lidí. A navíc ke každému měsíci také úvodní texty od Martiny Viktorie

Novinky vyšly v nakladatelství Smart Press, k dostání na www.smartpress.cz

 

(veškeré fotografie zde Pavel Ovsík - se souhlasem nakladatelství Smart press)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz