Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Doplňky do kuchyně vytvoří jedinečnou atmosféru pro příjemné vaření

Doplňky do kuchyně vytvoří jedinečnou atmosféru pro příjemné vaření

9.12.2022 - redakce Babinet.cz

Říká se, že kuchyně je srdcem celého domova. Rozhodně to ale není jen o výběru krásné podlahy, skříněk a pracovní desky. Musíte si uvědomit, že to rozhodně netvoří celou vaši kuchyň. Musíte se tu vždy cítit dobře, abyste pro svou rodinu s radostí vařili vynikající a hodnotné jídlo. Poradíme vám, co by v kuchyni nemělo chybět, aby se vám tam dobře vařilo a peklo.

Praktické položky musí mít své místo

V první řadě myslete na to, co doopravdy potřebujete. Magnetická lišta na nože bude velmi praktická a ušetříte s ní místo. Kuchyňský drátěný program se hodí pro organizace nejrůznějšího nádobí. Zapotřebí budou také šikovné háčky, na které pověsíte utěrky a chňapky. Jde možná jen o drobnosti, ale při každodenní práci vám ušetří hodně nepohodlí a ztraceného času. Šikovné jsou také:

  • držáky na prkénka,
  • pojízdné zásuvky na nejrůznější věci,
  • organizér na koření nebo čaje.

Stylové hrnky jsou nutností každé kuchyně

Žádná kuchyň a žádná domácnost nemůže existovat bez hrnků. Mnoho lidí je dokonce sbírá. Máte-li prostor a možnost, můžete si vytvořit svou sbírku a v kuchyni je vystavit do skříňky s prosklenými dvířky. Potisk na hrnek si můžete také sami vytvořit a přijít s originálními motivy. Díky tomu budou přesně podle vás a celý vzhled sbírky tím získá na osobitosti.

Osvětlení místnosti nepodceňujte

Pravděpodobně je to nad slunce jasné, ale v kuchyni potřebujete neustále dobře vidět. Přirozené světlo je základ. Jestli máte kuchyni v podkroví, můžete se těšit na hodně světla. Záclony na střešní okna vám zajistí, že vám tam nebude pražit slunce. Zároveň ale budete mít v místnosti dostatek světla během dne na to, abyste zde mohli pohodlně pracovat.

Umělé osvětlení také nepodceňujte. Centrální lustr je sice dobrá investice, ale podsvícení jednotlivých skříněk pro vás bude mnohem lepší. Díky tomu uvidíte jasně i ve tmě a nebudete se muset obávat, že si uříznete prsty. Zářivky nebo LED pásky vás budou stát pár korun a můžete je snadno připevnit na spodní stranu horních skříněk.

 

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz