Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Znáte odžmolkovač? Za pár korun bude vaše oblečení jako nové

Znáte odžmolkovač? Za pár korun bude vaše oblečení jako nové

5.12.2022 - redakce Babinet.cz

Dneska jste si na sebe oblékli svůj oblíbený svetr a všimli jste si ošklivých žmolků? Nezoufejte. Váš parádní svršek rozhodně nepatří do kontejneru na textil. Stačí jen vědět, jak mu vrátit šmrnc.

Zdroj: Freepik.com

Oblečení se žmolky do kontejneru nepatří

Nemá smysl vyhazovat módní kousek jenom proto, že se na něm objevily nevzhledné žmolky. Kdyby putoval do kontejneru, jednak by by vám líto, že jste o něj přišli, jednak by to bylo plýtvání. I z relativně obnošené věci můžete během pár chvilek udělat novou. Stačí použít odstraňovač žmolků, stojí pár korun a ve finále vám ušetří spoustu peněz, které byste jinak utratili za nový kousek oblečení.

Jak jen ty zpropadené žmolky vznikají?

  • Nejčastější příčinou vzniku žmolků na oblečení je jeho časté praní nebo sušení v sušičce. Během těchto aktivit se z prádla uvolňují vlákna, nabalují se na sebe a shlukují do žmolků.
  • Možná jste si všimli, že se žmolky objevují jen na některých místech. K jejich tvorbě dochází během tření látky. To znamená, že žmolky můžete najít například v oblasti vnitřní strany stehen.

Žmolkům předejdete šetrnějším praním

Žmolkovatění oblečení se dá předcházet. Perte na maximální teplotu 40 stupňů a ideálně s pracím práškem, který dáte rovnou do pračky a nepoteče přes nádržku. Prádlo můžete zkusit také otočit naruby a takto ho vyprat i pověsit.

Zatočte se žmolky a nemilosrdně je odstraňte

Když už se žmolky přece jen objeví, neváhejte a pořiďte si odžmolkovač. Na trhu najdete několik druhů od různých výrobců a v rozličných cenových kategoriích. Ty nejjednodušší stojí jen pár korun a jsou skutečně efektivní. V podstatě jimi ořežete žmolky ze svršků a váš módní kousek bude opět jako nový. Odžmolkovačem nemusíte odstraňovat žmolky a chlupy jen z oblečení. Použít ho můžete na jakýkoli textil, například na sedačku, koberec, povlaky a podobně.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz