Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Vánoční výzdoba židlí. Zkusit můžete rustikální styl, nebo elegantní mašle

Vánoční výzdoba židlí. Zkusit můžete rustikální styl, nebo elegantní mašle

1.12.2022 - redakce Babinet.cz

Překvapte letos své blízké už u štědrovečerní večeře. Ozvláštněte si tabuli půvabnou dekorací, která společnému večeru vdechne nádhernou sváteční náladu. Udělejte radost sobě i svým drahým a vyrobte si během chvíle dekoraci na židle. Do tohoto vánočního detailu se zamilujete.

foto / Canva

Co budete potřebovat k výrobě vánoční ozdoby na židle

Červenou stuhu dostatečné délky, nebo pár drobných větviček jehličnanů. Vhodnější jsou větvičky tůje nebo tisu, se kterými se kvůli jejich jemnosti lépe pracuje. U dekorací rozhodně popusťte uzdu své fantazii. Nemusíte se však omezovat pouze na přírodniny. Použijte klidně i blýskavé rolničky, zvonečky, malé baňky, nebo cokoliv jiného s vánočním motivem. U ruky mějte tavnou pistoli i nůžky.

Pakliže nemáte speciální látkové potahy na židle, nezoufejte. Mašli i ostatní dekorace můžete naaranžovat přímo na opědlo židle. Mašle prostě řádně utáhnout a vyrobené dekorace zavěsit na háček, např. z floristického drátku.

Jak budete při výrobě vánoční ozdoby na židle postupovat

foto / Unsplash

Z drobných větviček, které jste si vybrali, si nejdříve poskládejte buď jednotnou kytici, kterou k sobě zafixujte tavnou pistolí, nebo svažte jutovým, či jiným provázkem. Či si spleťte jednoduchou girlandu, kterou zafixujte podobně jako kytici.

Ke kytici či girlandě pak už pouze stačí pomocí tavné pistole, nebo jen jutovým provázkem, upevnit zbytek dekorací, které jste vybrali.

Obzvláště v tomto kroku se fantazii meze nekladou. S dekorativními prvky si můžete krásně vyhrát. Např. šišky či rolničky můžete nechat pomocí drobných stužek nebo provázků, viset podél opěradla, nebo je naaranžovat rovnou do kytice či girlandy.

Nyní přichází na řadu stuha. Ustřihněte si dostatečně dlouhý kus a teď máte dvě možnosti. Buď si vánoční dekoraci na židli stuhou přímo navážete a tím k židli zafixujete, nebo si uvážete samostatnou mašli a tu upevníte silikonem ke kytici. V případě, že se vám více líbí celistvá dekorace (tedy samostatná mašle jako součást kytice), nezapomeňte, že musíte přidat i poutko, za které celou dekoraci na židli pověsíte. Můžete si pomoci floristickým drátkem, jehož jeden konec vpasujete do jehličnanů, zafixujete a druhý, dostatečně dlouhý konec snadno ohnete přes okraj opěradla. Aby vše hezky ladilo, můžete si vyhrát i se samotným drátkem. Udělejte z něj silnější pruh a ten hezky obmotejte třeba červenou látkou, či stuhou.

Když se vám finální podoba dekorace líbí, stačí ji uložit do chladnější místnosti a v kouzelný štědrovečerní okamžik ji použít.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: redakce, godfatherstyle

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz