Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Ani čtyřnohým kamarádům se obtíže spojené s prochladnutím nevyhýbají. Zimní venčení má svá pravidla

Ani čtyřnohým kamarádům se obtíže spojené s prochladnutím nevyhýbají. Zimní venčení má svá pravidla

23.11.2022 - redakce Babinet.cz

Na studené počasí byste měli připravit i vaše nejvěrnější kamarády. Proto vám přinášíme pár rad, jak si zimní špacíry užít bez obav a starostí o vašeho pejska.

foto / Freepik

Teplo a sucho je základ

Ani našim čtyřnohým kamarádům se bohužel obtíže spojené s prochladnutím nevyhýbají. Od podzimu do jara jim navíc hrozí virózy. Proto stejně jako u lidí platí, že základním předpokladem proti onemocnění je udržet pejska v teple a suchu. To platí především pro plemena, která nejsou od přírody „vybavena“ hustou a hřejivou srstí. Máte-li doma krátkosrstého anebo drobného pejska, měli byste sáhnout po oblečcích, které ho nejen zahřejí, ale také ochrání před větrem, deštěm a sněhem.

Že doma máte velkého a huňatého psa a zateplování se vás netýká? Ale co když venku padá déšť se sněhem? Existují speciální psí pláštěnky, které vašeho chlupáče udrží v rámci možností v suchu a vy budete mít daleko méně starostí s jeho čištěním, až se vrátíte domů.

Já svítím!

Dny jsou stále krátké a procházky kolem páté hodiny odpolední musíte absolvovat za tmy. Za takových podmínek se nám může pejsek lehce dostat mimo dosah našich očí a my ztratíme přehled, kde přesně se náš mazlíček nachází. Někdy to může být i velmi nebezpečné, a to zejména v případě, kdy se pohybujete u frekventovaných míst a hrozí srážka s autem nebo cyklistou. Proto vyměňte klasický obojek za svítící. Svítící paprsek „levitující“ ve vzduchu vám vždy prozradí tu správnou polohu.

Posypová sůl a zmrazky mohou pejska potrápit

Ačkoli jsou psí lůžka a polštářky od přírody velmi odolné a my je psům můžeme akorát tiše závidět, tak i ony mohou dostat zabrat. Zejména mrazivé počasí v kombinaci s posypovou solí je pro vašeho chlupáče potenciálním nebezpečným dvoj elementem, který se může podepsat na stavu jeho tlapek. Ani v tomto případě není radno prevenci podceňovat. Dobře poslouží např. vazelína v medicinální kvalitě.

Blátivé louže jsou neodolatelné

Zimy už nebývají tak kruté, jaké si pamatují naši rodiče nebo prarodiče. Stále častěji jsme svědky, kdy několik dní sněží, mrzne a pak se oteplí a všude je rozbředlý sníh a bláto. Pejskům naštěstí takové rozmary počasí nevadí, ba právě naopak. Jsou mezi nimi i takoví, kteří si neodpustí „koupel“ v nejbližším blátě.  V takovém případě musíte věnovat očistě pejska speciální péči. Její zanedbání by mohlo mít za následek podchlazení či nějakou kožní infekci. Vypadá-li váš chlupáč více jako prasátko než pes, tak sáhněte po kvalitním psím šamponu, který ho zbaví nečistot a srsti dodá potřebné vitamíny.

 

zdroj:

https://www.superzoo.cz/skola/pece-o-psa-v-zime/

https://www.zverokruh-shop.cz/informace-a-akce/ve-znameni-dobre-rady/tipy-pro-pejskare-zima

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz