Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Podzimní šaty podle typu vaší postavy: Které vám budou skutečně slušet?

Podzimní šaty podle typu vaší postavy: Které vám budou skutečně slušet?

13.10.2022 - redakce Babinet.cz

Milovnice šatů, pozor. Máme pro vás tip, jak vybrat podzimní šaty, které vám dokonale padnou. Stačí se řídit tím, jaký tvar postavy máte. Jaké podzimní šaty tedy nejvíce lichotí postavě ve tvaru hrušky nebo jablka? 

foto / Freepik

Trendy šaty pro podzim 2022

Hitem letošního podzimu budou zejména florální motivy na tmavém podkladu a tradiční zvířecí vzory. Chybět nebudou ani pruhy a kostky. Co se materiálu týče, kromě úpletových šatů budou letos velmi oblíbené i ty koženkové. Barvy se budou nosit spíše tlumenější, ale chybu neuděláte ani s kobaltově modrou či sytě růžovou, které jsou barvami letošního podzimu. 

Postava ve tvaru hrušky

Pro postavu hrušky, jež ji typická širší spodní částí těla, se nejlépe hodí šaty, které podtrhnou vaše útlejší ramena a dekolt, a naopak rafinovaně zakryjí větší zadeček a boky. Skvělým řešením mohou být šaty s ramenními vycpávkami nebo korzetového typu. Zvolit můžete také šaty, které mají v horní částí nějakou výraznější aplikaci, jež přiláká pozornost. Za ideální střih se považuje ten áčkové, pokud se ale za své proporce nestydíte, nebojte se obléknout ani obepnuté úpletové šaty. Ty budou letošní podzim obzvlášť oblíbené. 

zdroj / Mohito, 899 Kč

Postava ve tvaru jablka 

Naopak postava ve tvaru jablka bývá charakteristická menším zadečkem, štíhlýma nohama a větším bříškem. Nejvíce těmto ženám lichotí šaty kratšího a volnější střihu. Ty totiž krásně poodhalí vaše nohy, ale skryjí drobné nedokonalosti středu těla. Vsadit můžete i na šaty sakového střihu v podzimních tónech. Ideální pro vás naopak nemusí být šaty s výraznějším vzorováním v oblasti bříška. Ty by totiž mohly přilákat pozornost k problematickým partiím. Raději tedy volte jednobarevné kousky. A jelikož mívají ženy s touto postavou obvykle větší poprsí, nebojte se ani hlubších výstřihů.

Obdélníková postava

Obdélníková postava bývá velmi často označována jako chlapecká, neboť postrádá výrazné ženské křivky. Cílem šatů proto je, aby některým partiím opticky dodaly objem, podtrhly štíhlý pas, a především vaši ženskost. Nebojte se proto šatů s hlubším výstřihem a přepásáním, smyslných květinových motivů, volánků, krajek a vycpaných ramen

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku 

Postupně se zužující silueta odshora dolů. Taková je postava ve tvaru obráceného trojúhelníku. Jak je tedy již zřejmé, vyniká širšími rameny, nevýrazným pasem a boky. Výhodou pro vás mohou být šaty, které zdůrazní váš štíhlý pas. Slušet vám budou také šaty s véčkovým výstřihem, zavinovací šaty a košilové šaty. Skvěle vám jistě padnou například koženkové šaty s délkou pod kolena, výstřihem a páskem

zdroj / Zara, 1299 Kč

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Ne nadarmo je postava ve tvaru přesýpacích hodin považována za dokonalou. Této symetrické postavě s užším pasem sluší totiž prakticky cokoliv. Obzvláště jí pak lichotí šaty podtrhující štíhlý pas a větší poprsí. Dovolit si ale bez obav můžete i dlouhé obepnuté šaty, zavinovací šaty, košilové šaty i minišaty. Všechny tyto střihy totiž krásně poukáží na vaše perfektní proporce. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj:

https://www.stylecraze.com/articles/right-clothes-for-body-type/
https://www.stylist.co.uk/fashion/best-autumn-fashion/699659 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
13.10.2022 23:09

Mám obdélníkový tvar postavy, nosím šaty s výstřihem do "V" a potřebuji zvýraznit pas, ale volánky mi rozhodně nesluší. Teď na podzim jsem si koupila od Cellbes úpletové šaty ve vínové barvě, mají hlubší výstřih a zvýrazněný pas, přesně to, co potřebuji:) Vypadají super s koženou bundou a kotníkovými botami.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip