Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Zábava jako lék na upršený podzim

Zábava jako lék na upršený podzim

4.10.2022 - redakce Babinet.cz

Déšť, vítr, mlha, no prostě sychravé počasí k podzimu přirozeně patří. A proto není divu, že se děti velmi snadno v těchto dnech upínají spíše k televizi, počítači či tabletu. Vylákat je ven ale nemusí být nad vaše síly, když víte, kam vyrazit a kde si užít hromadu zábavy. Pokud budete s rodinou trávit volný čas v Praze a okolí, kromě úmorného běhání po památkách či obchodech si den raději zpestřete návštěvou několika zážitkových center, která vám v tomto často upršeném období rozhodně zvednou náladu. A začít můžete v centru města v ulici Na Příkopě, a to v největším hračkářství v Evropě, Hamleys. Ve světě, kde ožívá fantazie, a zábavném parku zároveň. 

Najdete zde tisíce hraček pro všechny věkové kategorie od běžně dostupných výrobců, i originální hračky přímo z vlastní dílny Hamleys, jejíž více než 250leté výrobní zkušenosti se promítají rovnou do celých kolekcí. Široký sortiment však není to jediné, čím vás toto netradiční hračkářství okouzlí. Některé hračky si můžete dokonce vyzkoušet, a navíc si chození od regálu k regálu zpestřit návštěvnou některé z místních atrakcí. A na kyselé výrazy personálu rovnou zapomeňte. Prodavači i skladníci jsou tady především kamarády připravenými si hrát a podělit se s vámi o veškerou radost. 

Zábava na atrakcích pod jednou střechou

Hamleys probudí v malém i velkém návštěvníkovi jeho hravou duši, a jakou magii k tomu používá? Tu Potterovskou není zapotřebí, třebaže i ten nejznámější čaroděj má zde svůj koutek. Opravdovým poutačem jsou zdejší atrakce, které vybízejí ke hře už jen při pohledu na ně. Při příchodu do hračkářství vám učaruje obrovský Benátský kolotoč plný atraktivních koníků a pohodlných královských kočárů. Jednomu by se však mohla dlouhou jízdou na kolotoči točit hlava, vyrazte proto prozkoumat první patro, ráj veškerého veselí. Kluci a holky v předškolním věku si zde mohou užít vzrušující atmosféru na závodním automobilovém okruhu nebo se stát součástí stavebního projektu a na bagrech pomocí volantů, páček a knoflíků hloubit jámy a přemisťovat 12 tisíc barevných míčků. 

Komu jsou blízké labyrinty, smích a napětí zároveň, nechť se pustí na cestu zrcadlovým bludištěm, které je plné světelných i laserových efektů a zvukových kulis, a na jehož konci vás za odměnu čeká pohled do pokřivených zrcadel. Akční povahy zaujme arkádová herna Game city, která na ploše o 350 m² nabízí až 25 her. Nejen fanoušky sci-fi určitě osloví virtuální realita DIVR, díky níž se můžete setkat s Golemem v magickém prostředí rudolfínské Prahy nebo se ponořte do napínavého útěku z podzemní základny Arachnoid. Vyzvěte na souboj vaši spřátelenou rodinu či jinou partu v laserové hře Mercuria a vydejte se společně na cestu kolem světa. Že jsou na vás tyto atrakce moc akční a hlučné a raději byste uvítali klid a trochu přírody k tomu? Navštivte Papilonii, dům exotických motýlů ve stylu amazonské džungle s prvky aztécké civilizace, ve kterém si užijete přímý kontakt s všudypřítomnými motýli.

Dávají vaše děti spíše než akčním dobrodružstvím přednost svému tvořivému a kreativnímu já? Tak to si nesmí nechat ujít Halloweenskou zábavu, která bude plná her, magie a především dílniček.
Hopsání na trampolíně, jízda na bruslích či vodní radovánky

Nemusíte být klokanem, abyste si mohli dosyta užívat skákání. Stačí zavítat do některého z pražských jump parků, kde se na trampolínách všech velikostí doslova vyhopsáte z veškeré špatné nálady, a ještě navíc touto aktivitou prospějete svému zdraví. 

Jestli v sobě sportovního ducha nezapřete, vyzkoušejte Bruslírnu, jejíž plocha je větší než hokejové hřiště, naleznete ji v PVA Letňany. Je určená široké veřejnosti pro celoroční inline bruslení. Jakmile to tedy venku začne klouzat a vy se nechcete bruslí na kolečkách vzdát, není vhodnějšího místa. 

Jste-li milovníci vody a vodních hrátek, navštivte Aquapalace Praha v Čestlicích, nejzábavnější aquapark ve střední Evropě, kde se budete doslova cítit jako ryba ve vodě. Co od něj můžete očekávat? Dobrodružství, relax i adrenalin na ploše 9150 m2. Můžete se zde svézt na nejdelším toboganu v ČR, zdolat divokou řeku nebo si užít legraci v mořském vlnobití aj. 

Nekupujte si zajíce v pytli ani medvídka mývala, raději prožijte zábavný den v některém z uvedených míst. Podzimní pochmurné náladě tak nedáte žádnou šanci. 

www.hamleys.cz

Na Příkopě 14, Praha 1

otevírací doba: pondělí–neděle: 10:00 - 20:00 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz