Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nenápadné líčení, přirozený účes i jemné tóny. Nechte vyniknout svou přirozenou krásu

Nenápadné líčení, přirozený účes i jemné tóny. Nechte vyniknout svou přirozenou krásu

30.9.2022 - redakce Babinet.cz

Výrazný make-up, opakované chemické barvení vlasů, všemožné zvýrazňovače očí a rtů a mnoho dalšího. To jsou doplňky, které pomáhají ženám vyzdvihnout jejich krásu a zahladit nedostatky. Všeho moc ale škodí. Zkuste vsadit na nenápadné líčení, přirozený účes i jemné tóny.

foto / Freepik

Make-up, co není vidět

Podzim by měla zahájit revize vaší kosmetické taštičky! Z „provozu“ vyřaďte všechny křiklavé barvy, které působí těžce - rudé rtěnky, tmavé konturovací tužky, výrazná líčka, oční stíny v barvách černé, tmavě hnědé, sytě fialové aj. Nežádoucí jsou také všechny studené barvy. Do nové kosmetické výbavy by mělo přibýt lehčí fluidum nebo tónovací krém, které pleť pouze sjednotí. O nedokonalosti pleti nechte postarat kvalitní korektor, který nezatěžuje póry tolik jako rovnoměrná vrstva make-upu. Pamatujte, že příliš mnoho pudru vytváří nepřirozenou „masku“. Efekt matné pleti je potřeba pouze v oblasti t-zóny, která se často mastí. Na líčka se nebojte použít rozjasňovač se třpytkami. Takto připravený základ se hodí doplnit jemnými tóny meruňkové nebo lehce narůžovělé, které skvěle korespondují s přirozeností. Stíny či rtěnka v tomto barevném provedení budou slušet každému! Pokud chcete zvýraznit oči, zapomeňte na spodní tmavé linky a raději sáhněte po bílé tužce. Pro push-up efekt řas můžete použít dvě vrstvy řasenky či velmi tenkou horní oční linku v hnědé barvě, která působí daleko přirozeněji, než klasická černá.

Triky pro zářivé vlasy

Více života byste měla vdýchnout i svým vlasům, které v létě dostaly pořádně zabrat. Základem úspěchu je samozřejmě kvalitní péče. . Na poničené konečky byste měla používat speciální olejíčky, které zamezí dalšímu třepení. Na čas také vynechejte žehlení a přílišné foukání, kterými vlasy zbytečně vysušíte. Pro dosažení objemu raději vsaďte na velké pěnové natáčky, na kterých vlasy nechejte doschnout. Jarní účes by měl působit lehkým dojmem. Zkuste si proto pomocí tužidla namačkat třeba přirozené vlny. Co se týče barev, hitem jara budou jemné nenápadné melíry vždy o pár odstínů světlejší, než je barva vašich vlasů, které účes nenásilně oživí.

Dokonalá manikúra

Krásně upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Aby ale mohly vyniknout, nestačí je jen zapilovat a nalakovat. Péče začíná už pokožkou rukou, na kterou často zapomínáme. Přitom se jedná o nejvíce namáhanou část. Po zimě je obzvlášť vysušená a náchylná k praskání, které je jednak bolestivé a zároveň vytváří prostor pro rozvoj infekcí a kožních onemocnění. Krom domácí péče, která spočívá v neustálém promazávání a hydratování si dopřejte i parafínový zábal, který pokožku zregeneruje okamžitě. Ozdravení pokožky rukou poté vede i k růstu zdravých nehtů. Většina žen stále ještě dává přednost umělým gelovým nehtům, které vypadají nepřirozeně. Navíc je tato móda už na radikálním ústupu. Do popředí se naopak dostává zase klasická manikúra. Hranatým tvarům už pomalu také začíná „zvonit hrana“. Chcete-li jít s dobou, zvolte klasický zakulacený tvar a nechte nehty ozdobit jemným růžovým, béžovým či meruňkovým lakem či čistou „francií“.

Pohyb a radost

Je vědecky dokázáno, že pohyb a radost spolu úzce souvisí. Při sportovním výkonu se v těle vylučují chemické látky zvané endorfiny, které jsou katalyzátorem nálad a nositelem pocitu štěstí. Po každé hodince nějaké aktivní činnosti, nejlépe aerobní sportovní činnosti, se vám navíc na dalších 24 hodin urychlí metabolismus. Pokud opravdu nejste sportovní typ, začleňte alespoň do vašeho jídelníčku zelený čaj, ovoce bohaté ne enzymy - například jablka, ananas, kiwi, potraviny bohaté na bílkoviny – nízkotučné maso, luštěniny, mléčné výrobky nebo jablečný ocet (s mírou!, nejlépe 2 čajové lžičky jablečného octu rozmíchané ve vodě před jídlem). Dobrou náladu můžete přivolat také meditací, tancem, poslechem příjemné hudby nebo úplně nejjednodušeji - sexem! Zkuste ale vyhledávat i drobné příležitosti k pohybu – volte schody místo výtahu, projděte se místo jízdy autobusem nebo třeba vyrazte do práce na kole! Uvidíte, že pak budete mít celý den energie na rozdávání!

 

zdroj: https://www.maminka.cz/clanek/vystylingovana-zena-versus-prirozena-krasa

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
1.10.2022 00:07

Jsem také zastáncem nenápadného líčení a přirozeného vzhledu, přijde mi, že to má omlazující efekt. Některé mladé slečny používají tolik make-upu, že vypadají zbytečně o mnoho let starší. Možná až budou opravdu starší, tak trochu uberou:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz