Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak po létě navrátit vlasům okouzlující vzhled? Nebojte se výraznější změny

Jak po létě navrátit vlasům okouzlující vzhled? Nebojte se výraznější změny

21.8.2022 - redakce Babinet.cz

Léto sice ještě zcela neskončilo, ale nebude trvat příliš dlouho a horké letní dny budou u konce. Pokud i vaše vlasy dostaly během letošního léta pořádně zabrat, máme pro vás pár tipů, jak jim můžete opět navrátit život i okouzlující vzhled a jak o ně pečovat v průběhu celého roku.

fotografie: Freepik

Nebojte se výraznější změny

Dopřávala jste během léta své hřívě intenzivní péči, ale vnější faktory, jako slaná voda, chlor či sluneční záření, s ní udělaly své? Nebojte, nic není ztraceno. 

Po létě bývají vlasy zpravidla vyšisované, suché a s roztřepenými konečky. Právě začátek podzimu je proto ideální období, kdy můžete svým vlasům dopřát pořádnou změnu. Razantnější sestřih a nová barva navrátí vlasům okouzlující vzhled a intenzivní výživa od profesionálního kadeřníka jim pomůže opět získat potřebné živiny. 

Pečujte o vlasy po celý rok 

O vlasy je ovšem třeba pečovat po celý rok. Nejen během léta či po jeho skončení. Vhodné je poradit se se svým kadeřníkem, jakou by vám doporučil vlasovou kosmetiku dle typu vašich vlasů. Následně do péče o vlasy zařaďte celou jednu řadu od dané kosmetické značky a zbytečně produkty nekombinujte. Jen tak mohou totiž o vlasy pečovat skutečně efektivně. Do péče nezapomínejte zařadit ani například vlasové oleje či masky na vlasy, které vlasy intenzivně vyživují a hydratují

Krásné vlasy začínají u spokojené pokožky hlavy

Krásné vlasy začínají u spokojené pokožky hlavy. A právě ta přitom bývá velmi často zatěžována nejrůznějšími přípravky pro styling vlasů. Pro její očistu a maximální komfort proto používejte alespoň jednou do týdně peeling na vlasy, který pokožku nádherně vyčistí a prokrví. 

Nepodceňujte správné mytí vlasů

Co se týče mytí vlasů, zbytečně to s ním nepřehánějte. K mytí vlasů používejte příjemně vlažnou vodu a všechny nanesené přípravky vždy důkladně opláchněte. Horká voda by mohla pokožku hlavy zbytečně podráždit, a studená by je naopak nemusela dostatečně umýt.

Pozor na tepelnou úpravu vlasů

Značně poškodit může naše vlasy v průběhu celého roku také  jejich tepelná úprava. Žehličky, kulmy či fény mohou naše vlasy zbytečně vysoušet. Používání sprejů na ochranu vlasů před teplem by proto mělo být naprostou samozřejmostí. Pořídit si také můžete keratinovou či parní žehličku na vlasy, která neničí vlasová vlákna či fén s ionizátorem. 

 

napsala Dana Klemnetová

Zdroj: https://www.olivie.cz/blog/jak-spravne-pecovat-o-sve-vlasy/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.8.2022 22:58

Po létě se vždy nechávám výrazně ostříhat, barvu zatím nepotřebuji, jen světlé proužky, které mi přes léto ještě vyšisují. Snažím se o vlasy pečovat celý rok, ale sama cítím, že přes léto dostávají celkem záhul. Kvalitní přípravky používám, ale tak jako má kadeřnice, si vlasy neumyju.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz