Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Pravčická brána se znovu otevírá veřejnosti. Stane se tak od 1. října

Pravčická brána se znovu otevírá veřejnosti. Stane se tak od 1. října

29.9.2022 - redakce Babinet.cz

Jeden z nejoblíbenějších turistických cílů Českého Švýcarska bude po dvou měsících od požáru v národním parku znovu přístupný veřejnosti. Stane se tak od 1. října. Půjde zatím o omezený režim, kdy se návštěvníci k národní přírodní památce dostanou pouze směrem od Hřenska, konkrétně od rozcestí Tři prameny.

Pravčická brána / foto Martin Rak, archiv České Švýcarsko o.p.s.

Přístup k Pravčické bráně bude zatím jednosměrný – v praxi to tedy znamená, že se turisté tou samou cestou musejí vydat tam i zpět. Všechny vyhlídky na zpřístupněné trase jsou jim k dispozici a cesta je podle Správy národního parku zcela bezpečná. Dočasně uzavřena dál zůstává jen oblíbená Gabrielina stezka směrem od Mezní Louky k Pravčické bráně.   

 „Na tuto zprávu jsme dlouho čekali. Pravčická brána je jedním z nejvyhledávanějších míst v Českém Švýcarsku. Její znovuotevření tak vnímáme jako signál, že se turismus v destinaci opět vrátí k životu,“ říká ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jan Šmíd.

Otevírací doba Pravčické brány je během října každý den od 10 do 18 hodin. Turisté se mohou občerstvit v bufetu na Sokolím hnízdě, během října bude zprovozněna i zdejší restaurace. Vstupné do areálu Sokolího hnízda činí 95 Kč pro dospělé, 30 Kč pro děti a důchodce. 

Placené parkování je možné v obci Hřensko, nejbližší parkoviště se nachází U vodopádu. Na místo se návštěvníci mohou dostat i veřejnou dopravou. K zastávce Pravčická brána – Tři prameny je doveze autobusová linka 438 a 434 na trase Děčín – Hřensko – Mezní Louka, některé spoje zajíždí až do Vysoké Lípy. 

 

zdroj: ceskesvycarsko.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz