Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak předejít podzimním splínům? Několik jednoduchých způsobů, které vám s tím mohou pomoci

Jak předejít podzimním splínům? Několik jednoduchých způsobů, které vám s tím mohou pomoci

15.9.2022 - redakce Babinet.cz

Chladné počasí, čím dál méně sluníčka a blížící se zima nás často mohou uvrhnout do depresí. Jak těmto podzimním chmurám lze snadno a jednoduše čelit? Podzimní splíny nemusí nutně představovat pouze špatnou náladu. Podzimní splín může mít daleko více příznaků a bojovat proti nim lze poměrně snadno. Více si můžete přečíst v dnešním článku.

fotografie: Freepik

Příznaky podzimní depresivní nálady

Jak se vlastně může takový podzimní splín projevit? Jaké jsou jeho nejčastější příznaky?

Za nejčastější příznaky lze považovat:

  • únavu a problémy se spánkem
  • bolesti hlavy či žaludku
  • pocit úzkosti a smutku
  • podrážděnost
  • nechutenství

fotografie: Pexels

3 tipy, jak předejít podzimním splínům

Bojovat a předcházet podzimní depresivní náladě lze poměrně snadno. Existuje totiž hned několik způsobů, které vám s tím mohou pomoci.

Dostatečně odpočívejte

Během podzimních měsíců byste rozhodně neměli zapomínat na dostatečný odpočinek a relax. A to samozřejmě nejen ten fyzický, ale i psychický. Během podzimu a zimy se ideálně doporučuje spát okolo 7 hodin denně a myslet byste zkrátka měli na vaši celkovou pohodu.

Velmi oblíbené bývají během zimy například sauny, dlouhé relaxační koupele nebo i taková obyčejně neobyčejné posezení s přáteli, která vaše tělo i mysl dokonale zregenerují a vy se pak budete jistě cítit mnohem lépe. A pro milovníky knih, filmů, hudby a domácího kutilství začíná to nejideálnější období, během kterého budou mít na všechny tyto své koníčky dostatek času.

Sportem ku zdraví

Potřebný odpočinek byste však čas od času měli proložit nějakou tou lehkou fyzickou aktivitou, která prospěje vaší mysli i celému organismu.

Zkusit můžete například procházky podzimní krajinou, jógu, ranní protažení či práci na zahradě.

Rozhodně to během podzimu a zimy se sportem nijak nepřehánějte a obzvláště pozor si pak dávejte na venkovní aktivity, během kterých můžete snadno prochladnout. To vám totiž na vaší celkové pohodě jistě nepřidá.

Nezapomínejte na zdravý životní styl

Ať už je tedy jaro nebo zima, zdravý životní styl je tou nejlepší cestou k celkovému fyzickému zdraví i duševní pohodě.

Kombinace dostatečného odpočinku a přiměřeného pohybu je tou nejlepší volbou, kterou když navíc doplníte o vyváženou stravu a správný příjem potřebných látek, boj s podzimní depresí máte předem vyhraný.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.benu.cz/jak-na-podzimni-depresivni-naladu

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz