Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Proč se během léta vyplatí vsadit na lněné oblečení?

Proč se během léta vyplatí vsadit na lněné oblečení?

7.8.2022 - redakce Babinet.cz

Horké letní dny jsou tady, a pokud i vy hledáte oblečení, ve kterém se budete cítit skutečně příjemně, vsaďte převážně na lněné kousky. Proč právě ty jsou na léto těmi nejvhodnějšími? 

fotografie: Freepik

Len: Prodyšný materiál odolávající potu

Len je 100% přírodní materiál, který je velmi příjemný. Jeho nejoceňovanější vlastností, pro kterou je tolik oblíbený, je jeho prodyšnost. Len rovněž velmi rychle absorbuje vlhkost, a zároveň velmi rychle schne. Ne nadarmo se říká, že len v létě chladí a v zimě hřeje

Lněné oblečení skvěle odolává lidskému potu, díky čemuž na něm nedochází ke vzniku nevzhledných map a chrání lidskou pokožku před UV zářením

Oproti bavlněnému oblečení má to lněné tu výhodu, že čím je starší, tím je měkčí a příjemnější na dotek. Je totiž vysoce odolné vůči mechanickému poškození, a tak bude i za několik let vypadat jako nový. 

Materiál vhodný pro všechny alergiky

Len patří mezi hypoalergenní látky, je antiseptický a má vysokou odolnost proti plísním a houbám. Je proto vhodný pro osoby trpící astmatem, alergiemi, atopickým ekzémem či lupénkou.  

Vysoká mačkavost 

Ovšem i len má své nedostatky. Je totiž vysoce mačkavý. Zároveň mu však tato vlastnost dodává pomyslnou jedinečnost. Není totiž žádným módním faux pas, pokud nemáte lněné oblečení perfektně vyžehlené. Naopak takový model působí mnohem více autenticky a jedinečně.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: confettissimo.comVaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
28.8.2022 22:52

Lněné oblečení v létě miluju. Je opravdu prodyšné a velmi příjemně se nosí. Mám několik košil, šortek i kalhot a naposledy jsem si pořídila od Cellbes i moc pěkné šaty ve starorůžové barvě. Líbily by se mi i v bílé nebo béžové, ale to si nechám zase na další rok:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz