Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Hubnete, či si jen chcete pročistit tělo? Vypěstujte si rostlinu nesmrtelnosti

Hubnete, či si jen chcete pročistit tělo? Vypěstujte si rostlinu nesmrtelnosti

27.7.2022 - redakce Babinet.cz

Aloe vera, dle Egypťanů rostlina nesmrtelnosti, je dnes obsažena snad v každém kosmetickém přípravku a pomalu již ztrácíme ponětí, k čemu opravu tato zázračná rostlina slouží.

fotografie: Pexels

Blahodárné složky aloe mají regenerační, čistící a posilující účinek na lidský organismus a v neposlední řadě zvlhčují a vyživují pokožku. Někdy se tvrdí, že účinky aloe vera jsou adaptogenní a tak že se přizpůsobí nemoci a osobě, která ji používá.

Aloe podporuje správnou činnost zažívacího a imunitního systému

Vnitřní užívání aloe vera působí velice blahodárně na onemocnění trávicí soustavy a pohybového aparátu, i jako prevence rakoviny a jako podpůrný prostředek při léčbě onkologických onemocnění a při eliminaci vedlejších projevů chemoterapie a ozařování. Aktivně na sebe váže jedovaté toxické látky, hromadící se ve střevech, játrech a žlučníku a velmi silně posiluje naší imunitu.

Aloe vera může zlepšit efektivitu stravy a maximalizovat potenciál hubnutí. Jedním z nejdůležitějších prvků nalezených v gelu aloe vera je komplexní sacharid známý jako acemanan. Ten umožňuje, aby se živiny dostaly do buněk, vyživovaly je, zbavovaly toxinů a také podporuje metabolismus. To vše pomáhá při hubnutí. Pijte tedy šťávu z aloe vera. Pokud je užívána ve správném množství, může být účinná při hubnutí. Šťávu si můžete připravit i doma.

V listech Aloe vera jsou obsaženy dvě odlišné látky- žlutá míza a gel. Hned pod povrchem rostliny, se nachází žlutá míza. Ta má hořkou chuť a silné projímavé účinky, to způsobuje látka zvaná Aloin. Další a tou hlavní součástí listu je polotuhá substance, známá jako gel , získává se z dužiny uvnitř listu. Čistý gel z Aloe vera obsahuje více než 200 biologicky aktivních složek. 18 aminokyselin, 8 esenciálních kyselin, vitamíny (A, C, B, B12, kyselina listová), minerály (vápník, měď, chrom, železo, zinek, hořčík, mangan, sodík, draslík), mukopolysacharidy, enzymy, saponiny a jiné.

Pomoc pro kůži

Aloe vera rychle hojí běžná menší poranění jako jsou odřeniny, popáleniny či poštípání hmyzem. Obsahuje totiž lignin, který umožňuje pronikat ostatním složkám hluboko do pokožky.

 

zdroje:

https://www.jimeto.cz/hubnuti-jak-stava-z-aloe-vera-pomaha-shodit-prebytecna-kila/

doformy.cz

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz