Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Pohled na Prahu je v rozpáleném dni nejlepší z paluby lodi

Pohled na Prahu je v rozpáleném dni nejlepší z paluby lodi

9.6.2022 - redakce Babinet.cz

Projížďky se po Vltavě s možností podívat se na krásy Prahy z hladiny řeky není nic nového. Výletních parníků jezdí po řece mnoho a obzvlášť v horkých letních dnech nemají o zájem nouzi.

Je zde ale možnost strávit příjemný čas na palubě jinak, než uprostřed hlaholu různojazyčných spolucestujících. A to využít nabídky pro menší uzavřené skupiny. Lodě pro taký účel již v Praze jsou. Nabízí vše potřebné pro zájemce, kteří tak mohou na vodě nejen relaxovat pohledem na krásy tisíciletého města, ale i oslavit narozeniny, výročí a jiné příležitosti, jako třeba pracovní snídaně. Velkou výhodou této soukromé plavby je možnost jet tam, kam jen si budete přát, pokud to je samozřejmě alespoň trochu možné. 

Lodě typu "houseboat" nabízejí plný komfort až pro jedenáct pasažérů plus kapitána. Vnitřní kajuta s barem zahrnuje kuchyň a samostatnou koupelnu s toaletou a sprchou. Terasa na horní palubě s grilem a sezením je ideální pro opalování nebo pozorování památek.

Pokud neplánujete grilování na vodě, může vás svézt menší jachta s kapacitou 8 pasažérů. Novinkou je karaoke a v plánu jsou paddleboardy.

Během plavby můžete vidět Pražský hrad, Karlův most, Vyšehrad, Náplavku, Tančící dům, Galerii
Mánes nebo Žluté Lázně. A protože skupina YachtBoat provozuje tři lodě, lze vyhovět i větším skupinám lidí, lodě se mohou za přijatelných podmínek na řece navázat k sobě.

„Představte si, že existuje perfektní způsob, jak se vyhnout davům a vychutnat si Prahu z jiné perspektivy pouze ve společnosti vybraných přátel. Přesně to je YachtBoat,“ uvádí Zdeněk Havrda, CEO YachtBoat. „Nabízíme soukromé plavby v Praze na Vltavě. Naše lodě YachtBoat One a Classic nabízí unikátní design, komfortní horní palubu s grilem, kuchyni s pivní pípou (tu najdete pouze na One) a plnohodnotné sociální zařízení.

Vybrat je možné i z více variant plaveb a lze vyplout i ve větších skupinách. Pokud je vás totiž více než 11, mohou lodě One a Classic vyplout společně. V tu chvíli je k dispozici dvojnásobná kapacita až 22 osob.

Při plavbě máte k dispozici, kromě kapitána, veškeré vybavení lodi (toaleta, gril, pípa atd.) a podle potřeby lze objednat i jídlo a pití, podle chuti od grilování na lodi až po řízené degustace s hudbou nebo bez.
Vyjížďka může podle zájmu trvat 2, 3 nebo 5 hodin. V horní části Vltavy jsou dvě oblasti, které si na lodi lze velice užít, a to po proudu řeky do centra Prahy, nebo proti proudu kolem Žlutých lázní směrem do Modřan.

Centrum je samozřejmě vhodné pro zájemce o památky (Pražský hrad, Vyšehrad, Náplavka, Tančící dům, Galerie Mánes). V rámci delší 5ti hodinové plavby je oproti kratší variantě možné proplout také plavební komorou směrem ke Karlovu mostu a Štvanici.

Horní část toku je v okolí Žlutých lázní, kde jsou písečné nebo travnaté pláže a mnoho dalších příjemných míst. Tato část je klidnější a zelenější, je také možné si zaplavat, protože voda je zde čistší.

Nalodění může proběhnout buď na Císařské louce (Orthodocks Yacht
Club), Náplavce (přímo vedle zastávky přívozu Výtoň), v Modřanech (restaurace Rosmarina) nebo u Libeňského mostu.

Pokud zvolíte start nebo cíl v bezprostřední blízkosti pražské Náplavky, můžete se těšit na relaxační kávu s CBD zdarma v novém showroomu Canna Roomz na Rašínově nábřeží 46. Kromě kávy jsou zde výrobky 100% legálních konopných produktů a veškerého potřebného příslušenství z celého světa, konopnou kosmetiku, doplňky stravy nebo třeba kuřácké potřeby včetně rady, jak konkrétně který problém řešit. 

 

Autor: Jan Švéda

_______________________________________________________________________________
YachtBoat je mladá česká moderní firma. Specializuje se na soukromé plavby po Vltavě na míru pro menší firemní či soukromé skupiny i rodiny. Flotila firmy zahrnuje moderní typy člunů, které nabízejí ten nevyšší komfort. Program plaveb lze tvořit individuálně nebo si vybrat z již připravené nabídky. Více naleznete na https://cs.yachtboatprague.com/.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz