Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  7 důvodů, proč mít domácí wellness

7 důvodů, proč mít domácí wellness

21.7.2022 - redakce Babinet.cz

V dnešní uspěchané době je potřeba se občas zastavit, relaxovat a nic nedělat. Ne pro každého je to ale tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pokud hledáte něco, co bude bavit vás i celou vaši rodinu, ušetří vám to spoustu času a přinese vám to žádoucí klid, máme řešení. Domácí wellness je to pravé. Sepsali jsme vám 7 důvodů, které vás o tom přesvědčí.

Mít doma vlastní relax zónu se saunou nebo vířivkou už nemusí být jen zbožné přání. Na výběr máte z nespočtu možností, které se vám trefí do vkusu i rozpočtu. A navíc díky nim docílíte toho, o co se možná až příliš často snažíte – být více v klidu. Výhod má ale takové domácí wellness daleko více.

1.  Ideální odpočinek a relax

Domácí wellness právem patří, stejně jako cvičení a protahování, mezi volnočasové aktivity. Navíc tyhle dvě činnosti můžete krásně doplnit. Taková vířivka vám pomůže uvolnit namožené svaly po náročnějším sportu, nebo když se ráno vzbudíte s bolestí zad. Je tu primárně proto, abyste si odpočinuli a jednoduše po celém dni nic nedělali. Uvolníte jak tělo, tak mysl, a budete se cítit poznání lépe.

2.  Domácí wellness s maximálním soukromím

Dalším benefitem je, že se můžete nadobro rozloučit s veškerým omezením, které s sebou přináší veřejná wellness centra, ať už se jedná o návštěvní hodiny, vstupné nebo nedostatek soukromí. Domácí wellness je zcela ve vaší režii a můžete si ho dopřávat kdykoliv jen chcete.

3.  Možnost celoročního využití

Práci se zazimováním vám ušetří výběr produktů, které jsou vhodné pro celoroční využití. Relax ve venkovní vířivce či sauně si tak užijete kdykoliv během celého roku. Naším tipem jsou třeba oblíbené celoroční venkovní vířivky. Zaměřte se ale také na osvědčené prodejce, kteří mají v oboru dlouholeté zkušenosti.

TIP: Instalaci, odborné poradenství i pravidelný servis vám nabídne u vířivek a saun prodejce Welldo. Nabízí také wellness produkty, které si můžete vyzkoušet v jejich testovacím centru u Brna nebo Prahy.

4.  Velký výběr wellness produktů na trhu

Je jen na vás, jaká wellness zařízení si vyberete. Vytvořit tak můžete své domácí wellness podle vašich osobních preferencí. Na trhu najdete různé modely – vířivky, finské sauny, infrasauny, ale třeba i multifunkční bazén swim spa. Patříte-li mezi náročné uživatele, nechte si poradit a vytvořit od výrobce domácí wellness na míru.

5.  Zábava pro celou rodinu

Vaše wellness oáza se jednoduše stane místem, kde budete trávit volný čas se svou rodinou či přáteli. Vířivku nebo swim spa můžete využít i pro zahradní párty či narozeninovou oslavu. V létě je jednoduše nahradí bazén, ve kterém se zchladíte nebo kde vymyslíte zábavné vodní aktivity pro děti.

6.  Podpora vašeho zdraví

Domácí wellness není jen možností, jak si odpočinout nebo jak trávit čas s celou rodinou. Je to také jedna z cest, jak podpořit své zdraví. Někteří lékaři dokonce doporučují čas strávený vířivce či sauně jako podpůrnou léčbu.

Teplo v kombinaci s tlakem vody ve vířivce má blahodárné účinky na posílení imunity, odbourání různých bolestí či křečí na těle, na psychiku pro uvolnění stresu a napětí.

7.  Snadná dostupnost a minimální náročnost

Jak jsme už zmínili, pro vaši domácí wellness zónu existuje celá řada řešení. Pokud si ale budete připadat ztracení, svěřte se do rukou odborníků, kteří vám se vším poradí. Co dalšího vám to přinese?

  • Rychlá a jednoduchá instalace – spolehliví prodejci vše vybaví za vás, poskytnou vám i pravidelný každoroční servis a údržbu. Nemusíte sami řešit ani žádné stavební úpravy. Vyberte si jen vhodnou volnou plochu s dostatečnou nosností, přívodem vody a zbytek nechte na profesionálech.
  • Jednoduchá obsluha– vířivky i sauny patří mezi moderní a chytrá zařízení s automatizovanými systémy, které vše hlídají za vá
  • Kvalitní produkty snižují náklady na provoz – u osvědčených wellness produktů jde možná o vyšší investici do začátku. Na druhou stranu mají kvalitnější tepelnou izolaci, což pomáhá šetřit náklady na provoz oproti levnějším modelům.

 

Zdroj obrázku: StockLite, PhotoSunnyDays / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz