Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Léčivé krystaly: Krásné kameny údajně podporují duchovní růst a posilují kreativitu

Léčivé krystaly: Krásné kameny údajně podporují duchovní růst a posilují kreativitu

25.6.2022 - redakce Babinet.cz

V poslední době obliba léčivých krystalů rapidně stoupá. Ohromná poptávka po těchto nádherných kamenech roste nejen díky jejich dekorativnímu charakteru, který jde dohromady s různými šperky, ale velká část společnosti nedá dopustit hlavně na jejich léčivé schopnosti.

fotografie: Freepik

Hlasy odpůrců

Na aktuální popularitě léčivých krystalů se ve velké míře podílí i celebrity. Ty se o své zkušenosti i samotné sbírky krystalů s fanoušky často dělí přes sociální sítě a pějí na kameny samou chválu. Krystaly však mají i své hlasité odpůrce. Někteří odborníci zabývající se celostní a alternativní medicínou upozorňují, že žádné vědecké důkazy, které by potvrzovaly léčivé účinky, nejsou.

Krystalům nefandí ani ti, kteří se podrobně zabývají životním prostředním. Dle jejich slov jsou dopady související se získáváním krystalů velmi negativní. Poukazováno je rovněž na práci, která s těžbou těchto neobnovitelných zdrojů souvisí. Často je špatně placená a někdy je takovým pracovníkem nezletilá osoba.

Pře mezi odpůrci a zastánci léčivých krystalů pravděpodobně hned tak neutichnou, spíše naopak. O jakých druzích kamenů je to však vůbec řeč a co všechno tyto vyhledávané krystaly údajně umí?

Čirý křemen

Čirý krystal křemene podporuje duchovní růst. Díky jeho průhlednosti vám do života vstoupí také jasnost. Napomáhá soustředění a vede vás k rovnováze. Oživuje také vzpomínky, na které jste dost možná již úplně zapomněli.

Růženín

Narůžovělý krystal představuje lásku. V domácnostech, ve kterých se růženín nachází, pomáhá k emocionálnímu a vztahovému uzdravování. Majitel by měl pociťovat klid a mír.

Obsidián

Sytě tmavá barva obsidiánu může vzbuzovat dojem temna. Opak je však pravdou. Krystal je ve skutečnosti považován za ochranu před negativní energií. Zbavuje stresu a obecně ruší negativní vibrace.

Měsíční kámen

Tento krystal by v sobě měl ukrývat sílu Měsíce. Fanoušci kamenů mají za to, že necháte li tento kámen ležet volně v prostoru, posílí vaši kreativitu. Jeho umístění blízko břicha řeší hormonální potíže a také problémy s plodností.

Černý turmalín

Tento kámen má pohlcovat negativní energii a funguje jako uzemňovací síla. Někteří lidé věří, že také podporuje imunitní systém a metabolismus.

Rhodochrosit

Má se za to, že tento léčivý kámen pomáhá s krevním oběhem. Podporuje léčbu při onemocnění srdce a příznivě působí na krevní tlak. Poradit by si měl i s migrénami.

Onyx

Čeká vás v práci velký projekt? Možná by nebylo na škodu mít po ruce onyx. Má posílit vůli, zlepšuje soustředění a dodává energii.

Akvamarín

Pokud si potřebujete dodat trochu odvahy, měli byste se poohlédnout právě po akvamarínu. Uklidňuje zmatek a pomáhá utřídit myšlenky.

Tyrkys

V souvislosti s myslí by měl mít mimořádně uklidňující účinky. Věří se, že tento kámen představuje naději, moudrost, harmonii. Těm, kteří kámen nosí u sebe, by měl přinášet štěstí.

Ametyst

Ametyst údajně mimo jiné pomáhá při zažívacích potížích, při dermatologických problémech a měl by posilovat imunitní systém.

Rubín

Možná i díky jeho tmavě červené barvě se věří, že rubín pomáhá při problémech s krví. Pozitivní dopady by měl mít také na srdce a symbolizuje romantiku.

Safír

Safír je obzvláště krásný a i jemu jsou připisovány léčivé účinky. Podporuje prý dobré zdraví, posiluje vnitřní světlo i vnitřní krásu.

Citrín

Vyhledávaný je lidmi, které trápí močový měchýř. Pozitivní vliv by měl mít také na štítnou žlázu, trávení, menopauzu, celulitidu i zácpu.

Opál

Parketou tohoto krystalu by měl být milostný život. Má stabilizovat vaše emoce a zároveň uvolnit vaše zábrany.

Granát

Někteří věří, že tento kámen umí uzdravovat srdce a plíce. V emoční rovině pak jde o udržování přátelství a posílení věrnosti.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2019/sep/17/healing-crystals-wellness-mining-madagascar

https://cafemom.com/lifestyle/crystals-and-what-they-do/lapis-lazuli

https://tocrystal.com/blog/health-crystals/

https://www.iflscience.com/healing-crystals-bring-bad-vibes-for-the-environment-and-local-communities--52809

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz