Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Druhy potravin, díky kterým bude vaše tělo krásně vonět

Druhy potravin, díky kterým bude vaše tělo krásně vonět

23.6.2022 - redakce Babinet.cz

Když jde o tělesné pachy, máme s nimi v létě už tak dost problémů. S rostoucími teplotami se více potíme a většinu z nás samozřejmě znervózňuje, zda nejsme nepříjemně cítit. Případný zápach se pak snažíme přebít parfémy a deodoranty, ale takto vše většinou jen zhoršíme, když už proces pocení probíhá. Než tak na sebe nastříkat litr parfému s představou, že v parném létě situaci pomůžeme, můžeme ovlivnit vůni pokožky nenásilnou cestou prostřednictvím klasických potravin.

fotografie: Freepik

To, co konzumujeme, má totiž jednoznačně dopad i na to, čím a jak jsme cítit. A zdaleka nejde jen o pot. Strava a způsob života ovlivňují například i zápach nohou, zápach z úst, sperma nebo odér vlasů, které jsou již lehce mastné. Zcela jinak také voní pokožka suchá a odlišně pokožka mokrá. Jinak je kůže cítit v létě a jinak voní v zimě. Aby však vaše přirozená vůně byla co nejpříjemnější i bez ohledu na roční období, dopřejte si následujících 10 potravin.

(nejen) Citrusové plody

Pomeranče, jahody, ananas, grepy, mandarinky, pomela i jablka. Všechny tyto dobroty zmírňují čpavý pach potu a vaše vůně, pronikající z pórů pokožky, bude o poznání svěžejší.

Kardamom

Kardamom nejenže snižuje hladinu vysokého cholesterolu v krvi, poradí si s bakteriemi a snižuje otoky, ale také příjemně ovlivňuje vůni pokožky.

Jasmínový čaj

Bylinné čaje vám pomohou z těla vyplavit toxiny obecně. Jde li ale o jasmínový čaj, ten zklidní váš žaludek, pomůže vám lépe usnout a kůže po něm bude krásně voňavá a hebká.

Citronová voda

Už jen samotná voda je pro tělo nesmírně důležitá. Když se navíc spojí s citronem, její pozitivní účinky se násobí. Rychle se dostaví i svěží vůně pokožky.

Jogurt

Jogurt obsahuje přirozená probiotika. Ta napomáhají trávení, udržují zdraví střev a to vše má na přirozenou vůni podstatný vliv.

Semena pískavice

Semena a klíčky pískavice jsou plná antioxidantů. Zbavují tělo toxinů, snižují krevní cukr a pomáhají také při kašli. I tato drobná semínka zlepšují vaši přirozenou vůni.

Rozmarýn

Rozmarýn funguje jako deodorant přírodního charakteru přímo skvěle. Mentol, který rozmarýn obsahuje, je mimořádně účinný jako prevence proti bakteriím. Tam, kde pak nejsou bakterie, není ani zápach.

Skořice

Skořice pomáhá s přirozenou vůní celkově, ale její parketou jsou především ústa. Skořice zápach z úst řeší bleskurychle a s bakteriemi se můžete rozloučit.

Tymián

Tymián je aromatická bylina, u které bylo snížení intenzity nepříjemného tělesného zápachu prokázáno. Tymián je navíc velmi zdravý a rozhodně byste jej měli zařadit do svého jídelníčku.

Máta

Látky, které máta obsahuje v nemalém množství, vám pomohou jak s nadměrným pocením, tak se zápachem potu samotného.

Tipy závěrem

  • v létě se určitě obloukem vyhýbejte například kořeněným jídlům
  • ve velkých vedrech také zkuste omezit konzumaci cukru, cibule, kari, česneku, ryb nebo kmínu
  • dbejte také na dostatečnou hygienu, ale zároveň se také snažte, abyste to s ní zbytečně nepřeháněli
  • zvýšenou pozornost věnujte i vhodné kosmetice, kterou používáte k mytí
  • pozor na dostatečný a vyhovující pitný režim
  • snažte se vyhnout tvrdému alkoholu

 

napsala Bára Klímová

zdroj: https://fustany.com/en/beauty/health--fitness/six-types-of-food-that-make-your-body-smell-great

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip