Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Gorily v pražské Zoo už bydlí v novém pavilonu. Jak probíhalo stěhování?

Gorily v pražské Zoo už bydlí v novém pavilonu. Jak probíhalo stěhování?

8.6.2022 - redakce Babinet.cz

Jako první vstoupila do nového pavilonu Shinda, následovali ji Ajabu, Kijivu a Kamba. Stěhování proběhlo velmi rychle a díky dlouhé přípravě a nácviku s gorilami nebylo nutné použít anestézii – všechny gorily si do transportních boxů nastoupily samy.

 

fotografie: Miroslav Bobek, Petr Hamerník

Toto stěhování se uskutečnilo téměř přesně dvacet let poté, co během tisícileté vody byly gorily za pomoci raftů evakuovány z původního pavilonu; jeden z pracovníků zoo se ostatně účastnil obou akcí.

Tyto čtyři gorily budou v novém pavilonu doplněny novým samcem a také další samicí. To umožní pokračovat v chovu; Richardova linie je totiž v evropském chovu zastoupena natolik, že již nesmí mít mláďata.

Tři samci – Richard a jeho synové Kiburi a Nuru – zůstanou v původním pavilonu. Jejich evakuace by v případě povodně neměla být na rozdíl od rodinné skupiny příliš komplikovaná. Richard také podstoupil trénink, který umožňuje dát mu v případě potřeby uspávací injekci z ruky.

Nový pavilon goril bude slavnostně otevřen 28. září, původní pavilon nyní zůstane uzavřen pravděpodobně po několik dnů.

 

zdroj: Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz