Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Jak vybrat náramek? Zaměřte se nejenom na jeho vzhled!

Jak vybrat náramek? Zaměřte se nejenom na jeho vzhled!

16.5.2022 - redakce Babinet.cz

Náramky jsou univerzálním dárkem, kterým můžete obdarovat muže i ženu. Vybrat je ale nemusí být úplně jednoduché, protože současný trh nabízí spoustu možností. Vždy je zapotřebí vzít v úvahu několik parametrů.

V první řadě je třeba zaměřit se na to, komu náramky kupujete. Existují náramky pro muže nebo pro ženy, ale také unisex, které mohou nosit obě pohlaví. Dále je třeba rozmyslet si, zda chcete náramek na speciální příležitost nebo na každodenní nošení. Jaké parametry jsou při výběru náramku nejdůležitější?

Velikost náramku

V závislosti na druhu náramku je možné, že náramek půjde velikostně upravit dle zápěstí toho, kdo jej bude nosit. Nejde to ale vždycky, takže bude potřeba měření. Vezměte si proto krejčovský metr a změřte obvod zápěstí. Náramek by měl být asi o 1,5 až 2 cm delší, než naměřená hodnota. Pokud bude náramek příliš volný, mohl by sklouznout.

Styl náramku

Chcete náramek řetízkový nebo z jednoho druhu kovu, který bude neustále držet svůj tvar? Potřebujete jej k večerním šatům, nebo jen jako doplněk do práce? Náramky mohou vypadat tradičně nebo futuristicky. I to bude hrát roli v tom, jaký náramek nakonec koupíte. Na Danfil.cz můžete vybírat z nepřeberného množství náramků, které se budou hodit pro každého a ke každé příležitosti. Při výběru stylu náramku si dáváme záležet na tom, abychom vystihli osobnost toho, koho chceme obdarovat.

Náramek jako dárek

Náramek by se měl, stejně jako ostatní šperky, nosit. Proto je důležité, aby se obdarovanému líbil a hodil se k jeho stylu oblékání a osobnosti. Inspirovat se můžete ostatními šperky, které daná osoba nosí. Pokud volí spíše nenápadné, jemnější varianty, není dobrý nápad koupit okázalý náramek. Jemnějším stylem náramku obvykle nic nepokazíte. Víte-li ale, že chcete obdarovat osobu, která na sebe ráda upozorňuje, můžete si dovolit odvážnější kousky.

Zdroj obrázku:

alejandra.flores.j / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz