Babinet.cz  /  Recepty  /  Studená kuchyně  /  Pomazánky z taveného sýru pro rychlou snídani, svačinu či večeři

Pomazánky z taveného sýru pro rychlou snídani, svačinu či večeři

10.5.2022 - AndreaP.

Sýrové pomazánky jsou velmi oblíbenou součástí nejen slavnostního pohoštění, stejně dobře se totiž uplatní na rychlou snídani, svačinu či večeři. Jejich nespornou výhodou je to, že se dají připravovat z takřka všech druhů sýrů.

(fotografie: Pixabay)

První skupinu pomazánek tvoří ty, jejichž základem jsou měkké sýry. Nejčastěji se jedná o žervé, lučinu nebo tavené sýry doplněné o další suroviny dle jednotlivých receptů. Výhodou těchto pomazánek je jejich velmi snadná roztíratelnost. A přesně této skupině se budeme níže v článku věnovat.

Pro úplnost ale také uvádíme, že další skupinou jsou pomazánky z tvrdých a poloměkkých sýrů jako je parmazán, eidam, gouda, hermelín, niva nebo tvarůžky. Tyto sýry se do pomazánek strouhají nebo se spolu s dalšími surovinami vyšlehají do jemné pěny.

A nyní už k samotným receptům. Je jich celá řada, my nyní přinášíme alespoň malou ukázku.

  • Tuňáková

Neochucený tavený sýr, dobře roztíratelný, smíchejte s tuňákem z konzervy ve vlastní šťávě či olivovém oleji. Pro ty, kdo mají rádi česnek, mohou špetku nastrouhat.

  • Avokádová

Do misky dejte tavený sýr (množství dle potřeby), do něho vydlabejte dobře uzrálé avokádo, špetku soli, špetku bílého drceného pepře a špetku dijonské hořčice. Vše vyšlehejte do jemného krému. Pomazánku můžete nejen mazat na krekry, chlebíčky či suchary ale i do ní namáčet nachos.

  • Sýrovo - vajíčková

Základem je opět tavený sýr, do kterého nastrouhejte 5 uvařených vajec, jeden plísňový sýr, 2 sterilované okurky a nahladko nakrájejte cibulku. Přidejte špetku soli, špetku bílého pepře a vynikající pomazánka je na světě.

  • Kaviárová

Opět velmi jednoduchá pomazánka, kterou potěšíte nečekanou návštěvu během pěti minut. Tavený sýr rozmíchejte s balením černého kaviárů a můžete servírovat skvělé jednohubky či chlebíčky, které lze ozdobit plátkem citronu, vařeného vajíčka či rajčete.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip