Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Zámek Svijany nabízí vyžití pro každého

Zámek Svijany nabízí vyžití pro každého

2.5.2022 - redakce Babinet.cz

Navštivte spolu s námi místo, které za 6 let od svého otevření veřejnosti získalo statut významného kulturního a společenského střediska regionu.

Svijanský zámek zakoupil roku 2013 sousední Pivovar Svijany a zachránil jej tak před demolicí. Za přispění evropských grantů a norských fondů byla stavba v roce 2016 zrekonstruována do podoby, kterou se pyšnila v 17. století.

Horní patra zámku nabízí ubytování ve stylovém tříhvězdičkovém Hotelu & Zámku Svijany. Hotel se stal díky hlasování veřejnosti v roce 2021 regionálním vítězem v soutěži Czech Hotel Awards. Pobyt v moderních pokojích uvnitř historické budovy, která patřila např. Jáchymu Ondřeji Šlikovi či Albrechtu z Valdštejna, je opravdu jedinečným zážitkem. Hotel nabízí atraktivní pobytové balíčky, řadu doplňkových služeb i pestré vyžití pro děti.

Dolní patra zámku patří expozicím, můžete si je prohlédnout při komentované prohlídce nebo si je projít po vlastní ose. Jistě vás ohromí kaple sv. Jana a Pavla s cennou „šlikovskou“ výmalbou, která je velmi žádaným místem pro pořádání svatebních obřadů. Vybavení ostatních prostor zámku se nedochovalo, velkou část expozic proto tvoří zejména místní nálezy. Můžete se tak např. projít po pohřebišti z doby bronzové nebo si prohlédnout bronzový poklad.

Milovníci kvalitních dobrodružných her by si neměli nechat ujít interaktivní hry Arcana. Na Zámku Svijany jsou tyto hry celkem tři. Hotelová Arcana, jež vám odhalí tajnou schránku přímo ve vašem pokoji, vám bude zpřístupněna pouze tehdy, pokud se na zámku ubytujete. Zámecká Arcana své hráče provádí prohlídkovým okruhem zámku, úkoly jim přitom zadává aplikace v mobilním telefonu. Rodinná Putovní Arcana, která cílí zejména na malé děti, hráčům zase umožní poznat okolí Zámku Svijany. Herní úkoly jsou důmyslně ukryté ve speciálním batohu.

Novinkou pro milovníky piva a relaxace jsou Pivní lázně Svijany, které byly v areálu zámku otevřeny na počátku roku 2022. Jejich návštěvníci si v nich mohou dopřát pivní koupel ve vířivých dubových vanách, konzumovat kroužkovaný ležák Svijanský Zámek s tradičními preclíky a relaxovat na slaměném lůžku.

Na zámku se pořádá celá řada akcí, svateb, firemních akcí a teambuildingů, zároveň je ideálním výchozím bodem pro výlety a cyklovýlety do Českého ráje.

Multifunkční Zámek Svijany nabízí zkrátka vyžití pro každého. Pokud jste tedy na zámku ještě nebyli, jeho návštěvu vám vřele doporučujeme.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz