Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak pečovat o vlasy během slunných měsíců

Jak pečovat o vlasy během slunných měsíců

29.4.2022 - redakce Babinet.cz

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou tou nejlepší korunkou krásy každé ženy. Dámy, pokud tedy i vy toužíte po skutečně krásných a oslnivých vlasech, obzvláště během následujících letních měsíců jim věnujte zvýšenou péči. Vaše vlasy si to zaslouží. 

fotografie: Freepik

Ostré sluneční paprsky či slaná a chlorovaná voda mohou být příčinou vysušených, vyšisovaných, mdlých a lámajících se vlasům s roztřepenými konečky. Dopřejte proto během léta svým vlasům speciální péči a ony vám to vrátí svým okouzlujícím vzhledem. 

5 rad, jak během slunných měsíců pečovat o vlasy

Jak tedy během slunných měsíců o vlasy ideálně pečovat? 

  • Příprava je základ
  • Vsaďte na kvalitní vlasovou péči
  • Ochrana před UV zářením
  • Pozor na koupání v moři a chlorované vodě
  • Vyhýbejte se tepelné úpravě vlasů

Příprava je základ

Vlasy je dobré na léto připravit ještě před příchodem horkých dnů. Ideálně s tím můžete začít již nyní. Navštivte svou kadeřnici a poraďte se s ní, jakou péči by vašim vlasům před létem doporučila. Vhodné je vsadit na hloubkovou výživu vlasů a případné zastřižení konečků a prostříhání hustých vlasů

Vsaďte na kvalitní vlasovou péči

Svým vlasům byste měli dopřávat kvalitní vlasovou kosmetiku bezpochyby po celý rok. Ovšem během léta je to obzvláště důležité. S výběrem kvalitní vlasové péče, která je vhodná právě pro váš typ vlasů, vám jistě rovněž poradí vaše kadeřnice. 

fotografie: Freepik

Obecně je však dobré volit takovou vlasovou kosmetiku, která je speciálně navržena pro péči o vlasy během letních měsíců. Ta chrání vlasy před chlorem, solí, UV zářením a poskytuje jim potřebnou výživu, hydrataci a regeneraci. 

Ochrana před UV zářením

Stejně tak, jako chráníte před UV zářením svou pokožku, měli byste chránit také své vlasy. Je to totiž právě sluneční záření, které narušuje vlasový protein, což znamená, že vlasy ztrácejí pružnost a slábnou

Nezapomínejte ani na ochranu vlasové pokožky, jejíž spálení není nic příjemného a může vést k nepříjemnému pálení, svědění a loupání pokožky.

Pozor na koupání v moři a chlorované vodě

Na okamžik, kdy po dlouhé zimě opět ulehneme na slunečnou pláž se zřejmě těší většina z nás. Naše vlasy ovšem tuto radost tak úplně nesdílí. Proto je dobré na ně před koupáním v moři či chlorované vodě aplikovat ochranný sprej. Následně po koupání je pak zapotřebí vlasy vymýt šamponem a aplikovat na ně vyživující masku

Vyhýbejte se tepelné úpravě vlasů

Během letních měsíců se snažte vyhýbat zbytečné tepelné úpravě vlasů. Nefénujte a nežehlete vlasy více, než je skutečně nutné. Vlasy už tak dostávají během letních dnů dost zabrat, a tak se jim snažte touto cestou alespoň trochu ulevit. 

 

napsala Dana Klementová

zdroj: https://www.parfemy-elnino.cz/encyklopedie-krasy/pece-o-vlasy/letni-pece-o-vlasy/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz