Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Kvalitní stravování v práci: Vsaďte na zdravé svačiny a k obědu zkuste hotové chlazené jídlo

Kvalitní stravování v práci: Vsaďte na zdravé svačiny a k obědu zkuste hotové chlazené jídlo

24.2.2022 - redakce Babinet.cz

Ráno rychle posnídáme, obědváme za pochodu a večer sníme, na co přijdeme. Naše stravovací návyky se přizpůsobily dnešní rychlé době, která si ale začíná vybírat svou daň. Nepravidelná strava přispívá k únavě způsobené nedostatkem energie, nepozornosti i problémům s váhou. Přitom pro zdravější životní styl stačí zařadit do jídelníčku pravidelné svačiny.

zdroj: caro

Samotná svačena vás samozřejmě nespasí, pokud se váš jídelníček bude skládat z nezdravých pochutin. Když ale do vyvážené životosprávy svačinky zařadíte, rozdíl poznáte velmi rychle. „Svačiny sice tvoří asi jen 15 % celodenního příjmu energie, přesto jsou stejně důležitou součástí jídelníčku jako hlavní jídla, protože udržují náš metabolismus v obrátkách,“ vysvětluje odbornice na výživu Nikola Hanyšová. Se svačinami si udržujete stálý přísun energie, nemáte pocit hladu a tendenci jíst nevhodné pochutiny mezi hlavními jídly.

Svačinu si nejlépe vychutnáte v klidu, proto se nedoporučuje svačit při chůzi nebo před počítačem. Svačina v kuchyňce nebo na lavičce vám pomůže kontrolovat, jak rychle jíte a jak velkou máte porci. Mnohem lépe si tak upevníte pravidelné stravovací návyky a využijete pár minut na svačinu k malé relaxaci a celkovému dobití baterií. Když si ze svačinek uděláte malý rituál, budete se na ně těšit a přestanete na ně zapomínat. Abyste je ze začátku ve svém jídelníčku nevynechávali, můžete si nastavit připomínku do mobilního telefonu.

3 tipy na autentický a čerstvý street food kdykoli na vašem stole

Poptávka po skvěle chutnajícím, zdravém a čerstvém jídle roste - stejně jako ta po hotovém chlazeném jídle, které máte vždy po ruce a rychle si ho připravíte, když vás přepadne hlad. Simply Fresh má odpověď, jak obojí perfektně zkombinovat.

Konkrétně asijský street food inspiroval novou řadu chlazených jídel Simply Fresh Streetfood. Přichází se třemi novinkami: Kuřecí polévka, Kuřecí teriyaki s jasmínovou rýží, Červené kari s nudlemi. Výhodou je jejich rychlá příprava, kdy jídlo jednoduše ohřejete v mikrovlnné troubě. To uvítají nejen maminky na mateřské dovolené, ale všichni, kdo chtějí šetřit svůj čas při přípravě jídla, a přitom se stravovat zdravě a vyváženě.

Každá průhledná krabička obsahuje jednu porci a přesně díky ní vidíte, že jídlo skvěle vypadá a obsahuje opravdu čerstvé ingredience, což je u hotových jídel velmi unikátní. Jednotlivé suroviny jsou navíc v kelímku promyšleně vrstveny, aby si zachovaly svoji chuť i čerstvost a zároveň umožňovaly jednoduchou přípravu. Za pouhou minutu se přesvědčíte, že jde o moderní čerstvé jídlo plné barev, chutí a vůní.

Kuřecí polévka obsahuje čerstvou zeleninu a bylinky, těstoviny, brambory, jako posyp tu jsou mungo klíčky a quinoa. Na samém dně kelímku je gelový bujón. Proto stačí jen tento mix zalít horkou vodou a za minutu máte autentickou street food polévku.

Doporučená cena: 54,90 Kč

Kuřecí teriyaki s jasmínovou rýží má na dně vynikající asijskou omáčku, rýži, čerstvou zeleninu, maso, semínka a bylinky. Stačí na minutu ohřát v mikrovlnné troubě.

Doporučená cena: 69,90 Kč

Červené kari s nudlemi obsahuje nudle, kokosové mléko, červenou kari pastu, sóju edamame, pak choi, feferonku a koriandr.

Doporučená cena: 69,90 Kč

Když potřebujete zahnat rychle hlad v práci nebo po příchodu domů, kdy jste na zdlouhavé vaření unavení, už nemusíte dělat kompromisy mezi kvalitou a úsporou času.

Chystají se ještě další pokrmy, které doplní řadu Simply Fresh Streetfood: Polévka s červenou řepou, Kuřecí hoisin s jasmínovou rýží a Rýžové nudle se zázvorem a koriandrem.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz