Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Máte dost čistého spodního prádla? Kolik kalhotek by měla mít dospělá žena?

Máte dost čistého spodního prádla? Kolik kalhotek by měla mít dospělá žena?

23.2.2022 - redakce Babinet.cz

Kolik spodního prádla je málo a kolik je už moc, závisí na několika faktorech. Třeba na tom, jak často cestujete, jak často perete a co nosíte za svrchní oblečení. V tomto článku najdete návod, jak si vypočítat, kolik kalhotek byste v šuplíku měla mít. A jestli váš muž má mít stejně.

New Africa / Shutterstock

Spodní prádlo sice není vidět, ale přesto plní důležitou úlohu. Zakrývá části těla, které není slušné ukazovat na veřejnosti, a zvyšuje hygienický komfort. Proto se podíváme na dámské spodní prádlo a jeho potřebné množství.

Kolik mít kalhotek?

Na tuto otázku se nedá odpovědět jedním číslem, které by platilo pro všechny. Raději si to sami vypočítejte podle následujícího vzorečku:

Praktičnost + typy + životní styl + trvanlivost + univerzálnost = počet spodních kalhotek 

Podívejme se na to, co si za jednotlivé členy rovnice dosadit.

Praktičnost

Měla byste mít dostatek spodního prádla do zaměstnání i na volný čas, které pokryje dobu, než naplníte a znovu vyperete pračku. Vzhledem k tomu, že v České republice je zvykem mít pračku doma v koupelně, pravděpodobně není problém prát alespoň jednou týdně. Pokud ale bydlíte sama, nebo si dáváte hodně záležet na barevném třídění, může se doba mezi jednotlivými praními protáhnout i na dva týdny. I kvůli delší dovolené byste měla vlastnit minimálně 14 spodních kalhotek.

Pokud však žijete ve spolubydlení, na koleji, nebo dokonce v zahraničí, bude se vám hodit ještě vyšší základní počet „spoďárů“, kolem 21 kusů, pro případ, že pračku budou okupovat spolubydlící nebo ji dokonce rozbijí.

Zajímavost:

Třeba ve Spojených státech je praní o dost náročnější než u nás, protože lidé se musí spoléhat na společné prádelny v budově, nebo dokonce veřejné prádelny na ulici.

Sice máte vždy možnost přeprat kalhotky v ruce, ale jednak to není ve společné koupelně příliš komfortní, jednak na to nemusí vždy večer zbýt energie.

Na běžné dny tedy potřebujete 14 (až 21) běžných kalhotek.

Typy

Vašich základních 14 (nebo 21) spodních kalhotek by mělo odpovídat vašim potřebám pro většinu dní. To znamená, že by měly mít pohodlný střih a být vyrobené z přírodních materiálů. Chybu neuděláte s basic kolekcí.

Jestliže převážně nosíte upnuté oblečení, nemusíte se omezit jen na tanga. Pokud se v tangách necítíte dobře každý den, zvolte bezešvé spodní prádlo třeba bikinového nebo kraťáskového střihu. Různé střihy můžete samozřejmě i nakombinovat.

Životní styl

Jestliže se sprchujete ráno a večer chodíte ještě cvičit, budete potřebovat dvoje kalhotky na jeden den. Možná nenosíte tanga běžně, ale jen na cvičení, takže je nepočítáte mezi základní výbavu, ale musíte je připočítat navíc. Pokud hodně cestujete, budete potřebovat větší zásobu kalhotek, abyste vždy doma našla dostatečnou čistou zásobu.

Jestliže menstruujete, pravděpodobně budete potřebovat navíc pár kusů pohodlných černých kalhotek, kterých vám nebude líto, když se nenávratně zničí.

Trvanlivost

Jestli nakupujete kalhotky v Primarku nebo na tržnici, možná vám moc dlouho nevydrží. V tom případě mějte v zásobě aspoň jeden kus navíc. Kdyby se vám jedny kalhotky potrhaly a musela jste je vyhodit. Kvalitní kalhotky můžete pořídit u firmy Intimidea, která se pyšní dlouhou životností díky kvalitnímu materiálu a zpracování.

Univerzálnost

Jestli fandíte minimalismu, možná si vystačíte si s pár kusy na celý rok. Možná ráda střídáte outfity a spodní prádlo také přizpůsobujete příležitosti. Pak si k základnímu počtu přidejte ještě pár kalhotek na speciální chvíle. 

Podle tohoto vzorce to vychází, že průměrná žena potřebuje 24 spodních kalhotek.

 

 

Počet

Druh

 

Klasické kalhotky

 

Kalhotky s vysokým pasem

 

Tanga

 

Bezešvé klasické kalhotky

Mezisoučet

14 kusů

Praktické

 

pohodlné „bombarďáky“ na období menstruace

 

Sexy kalhotky

Mezisoučet

6 kusů

Životní styl

 

Krajkové kalhotky na zvláštní příležitosti

 

Kalhotky na zimní sporty

Mezisoučet

4 kusy

Univerzálnost

Podtrženo sečteno:

24 kusů

 

U mužů samozřejmě platí stejná logika. Vzhledem k tomu, že nemenstruují a také existuje méně typů spodního prádla pro muže, uvádí se, že pánům stačí 20 kusů spodního prádla.

Kolik kalhotek máte vy? Možná si je budete muset přepočítat, protože kdo by si to přesně pamatoval…

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz