Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Toužíte už po barevném balkónu či terase? Proměňte je pomocí cibulovin v květináčích

Toužíte už po barevném balkónu či terase? Proměňte je pomocí cibulovin v květináčích

15.2.2022 - redakce Babinet.cz

Sláva! Slunko se nám začalo ukazovat častěji! Začněte tím, že pomocí veselých jarních květin proměníte svou terasu, balkón či okenní parapet v útulný koutek.

fotografie: se svolením iBulb

Nechte slunko vejít

Jaro nám dává pocit obnovy, protože se otepluje a příroda se začíná probouzet. Využijte příležitosti a oživte svou terasu novou úpravou. Vyzdobte ji veselými květinami. Začnete-li s tím hned na začátku roku, budete si to moci užívat po dlouhou dobu.

Cibuloviny v květináčích

Pokud si chcete na terase vytvořit příjemnou a barevnou atmosféru ihned, zvolte cibuloviny v květináčích. Tyto na jaře kvetoucí cibuloviny jsou již zasazené a vypěstované, takže zbývá jen, aby začaly na vaší terase kvést. Celé týdny budou zářit barvami a pokaždé vás potěší, když se na ně podíváte.

fotografie: se svolením iBulb

Výběr

Můžete si vybrat z různých druhů cibulovin v květináčích. Nejznámější jsou narcisy, hyacinty a hroznovité hyacinty. Pěstitelé vědomě používají speciální odrůdy, které zůstávají krátké a kompaktní. Zvolte pestrou směs barev nebo zkombinujte několik druhů květin jedné barvy. Terasa překypující radostí!

fotografie: se svolením iBulb

Místní produkce

Cibuloviny v květináčích jsou k dostání na začátku sezóny v mnoha obchodech. Pokud si koupíte cibuloviny z místní produkce, můžete si být jisti, že květiny jsou skutečně čerstvé. Čím jsou čerstvější, tím déle se z nich budete těšit. A navíc podpoříte místní pěstitele. Dvě mouchy jednou ranou!

Zdroj: www.ilsysays.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz