Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Barevná typologie: Jaké barvy vám budou skutečně slušet

Barevná typologie: Jaké barvy vám budou skutečně slušet

4.2.2022 - redakce Babinet.cz

Vybrat správný odstín, který by nám skutečně seděl, dokáže být někdy opravdu náročné. Pokud však vsadíte na barevnou typologii, chybu už nikdy neuděláte. 

fotografie: Pexels

Barevná typologie

Barevná typologie je myšlenka, jak rozdělit typy lidí do 4 skupin podle ročního období. Díky této typologii snadno zjistíte, jaké barvy se k danému typu nejvíce hodí, čehož můžete využít jak v oblasti líčení, tak také v oblasti oblékání

Jaké 4 základní typy tedy rozdělujeme?

  • Jarní typ
  • Podzimní typ
  • Letní typ
  • Zimní typ

Jarní typ

Pro jarní typ jsou obvyklé modré a šedozelené oči a zlato-béžová, broskvová až slonovinová pokožka s jemně žlutým či zlatavým nádechem, která se na slunci slabě opaluje. Vlasy mají dámy jarního typu světlé s teplým zlatavým leskem, například v odstínech blond. Jednou z nejznámějších představitelek jarního typu je bezpochyby Nicole Kidman.

Co se týče barev, tak nejvíce jarním typům lichotí světlé, jasné, teplé barvy, jako je například limetkově zelená, medová, tyrkysová, akvamarínová, meruňková, humrově červená, zlatá, krémová či lososová.

Podzimní typ

Podzimní typ se vyznačuje zlato-hnědýma, tmavě hnědýma či zelenýma očima a pokožkou v teplých tónech, která je velmi náchylná ke spálení. Vlasy jsou zásadně zrzavé v široké škále odstínů.

Pokud jste tedy i vy podzimní typ, stejně jako například Julia Roberts, pak nejlepší volbou pro vás budou především podzimní barvy, jako například khaki, kari, měděná červená, kaštanová, olivová, zlato-béžová, čokoládová, hořčicová, měděná a koňaková.

Letní typ

Letní typ je velmi často zaměňován s jarním typem. Ovšem lidé letního typu mívají tmavší pigmentaci než lidé jarního typu. Oči mívají letní typy zpravidla jasně modré, světle modré, šedomodré či modrozelené

Mezi dámy letního typu se řadí například Taylor Swift

Mezi nejvhodnější barvy pro letní typ patří studené odstíny jako džínově modrá, nebesky modrá, světle fialová, lila, levandulová, malinová, mátově zelená, platinově šedá, perleťová a pastelová růžová.

Zimní typ

Zimní typy mají výrazné tmavé oči a pokožka se může pohybovat od velmi světlé až po poměrně tmavou. Vlasy mívají zimní typy tmavší. Blond vlasy u tohoto typu prakticky nenajdeme. 

A pokud jste i vy, stejně jako Megan Fox, zimní typ, rozhodně byste měla vsadit na studené, intenzivní odstíny, jako například třešňově červenou, růžovou, tmavě pudrovou, purpurovou, smaragdově zelenou, citronově žlutou či královsky modrou. 

A jaký typ z této barevné typologie představujete vy?

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: Kniha Průvodce stylem pro ženy (Dagmar Vorwerková)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip