Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Pět tipů, jak udržet děti ve školce či škole

Pět tipů, jak udržet děti ve školce či škole

10.11.2021 - redakce Babinet.cz

I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.

fotografie: Shutter Stock

Dbejte na mytí rukou

Bez dodržování základních hygienických pravidel se úspěch nedostaví. Dohlédněte na to, aby si vaše děti poctivě myly ruce ihned po příchodu domů, po použití toalety, před jídlem a samozřejmě při jakémkoliv zašpinění. Opakujte jim to tak dlouho, dokud si tuto činnost nezautomatizují.

„Nadopujte“ je vitaminy

Základními vitaminy, které byste měli dětem naordinovat, jsou céčko a déčko. Právě vitamin D je pro správné fungování imunitního systému nepostradatelný. Pokud bude vašemu potomkovi dlouhodobě chybět, projeví se to tím, že bude mnohem náchylnější k respiračním virovým infekcím. Navíc déčko je důležité u dětí pro správný růst a vývoji kostí i zubů. Proto byste jim ho měli pravidelně dávat. Vhodný je například doplněk stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt kids, který má podobu cucavých pastilek s pomerančovou příchutí. Postačí jen jedna pastilka denně a budou mít zajištěnou potřebnou dávku supervitaminu.

Nezapomínejte na probiotika

Ovšem samotné vitaminy k opětovnému vybudování silné přirozené obranyschopnosti stačit nebudou. Myslet totiž musíte i na jejich zažívání. Právě střeva a v nich sídlící mikrobiom jsou totiž nejdůležitějšími orgány imunity. K tomu, aby byly ve formě a dokázaly čelit každodennímu náporu, vám nejlépe pomohou probiotika. K dostání jsou i speciální přípravky pro děti. Pro malé žáčky jsou určeny Naturevia Laktobacílky, které mají podobu cucavých pastilek s ovocnou příchutí, takže vašim ratolestem zachutnají a nemusíte řešit, jak je do nich „dostanete“.

„Vyžeňte“ je na čerstvý vzduch

Další rada je možná prostá, ale osvědčená. Místo toho, aby děti trávily čas zavřené doma u počítače, vezměte je na výlet, hřiště či aspoň procházku. Právě pohyb na čerstvém vzduchu jim prospěje a také budou moci volně dýchat bez jakéhokoliv omezení v podobě roušek či respirátorů.

Vyhýbejte se místům s velkou koncentrací lidí

Pokud je to jen trochu možné, vyhýbejte se místům, kde je hodně lidí. Zvláště obchodní centra začínají před blížícími se Vánocemi praskat ve švech. Když už tam musíte, zdržte se tam co nejkratší dobu. To se týká i dětí a pokud je nemusíte brát s sebou, nechte je doma. V tomto případě totiž platí pravidlo, čím víc lidí, tím větší je šance, že někdo z nich bude infekční a nemoc rozšíří. Proto buďte opatrní, ale také ohleduplní. Pokud vám či vašem dětem není dobře, zůstaňte doma a obraťte se na svého lékaře. Nechoďte do práce a děti neposílejte do školy či školky, jinak se z bludného kruhu nedostanete.

Zdroj: www.naturevia.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz