Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Tomáš Klus vydává album Cítím a chystá jarní turné

Tomáš Klus vydává album Cítím a chystá jarní turné

10.11.2021 - redakce Babinet.cz

„Nesmírně se těším, až lidé uslyší album Cítím také z toho důvodu, že to je po třinácti letech mé hudební dráhy první popová deska, i když jsem celé ty roky součástí českého mainstreamu. Těším se taky, až písničky z nového alba budeme s Cílovou skupinou hrát na koncertech, protože je to i návrat ke kořenům, obohacený o nové koření,“ uvedl Tomáš Klus.

Tomáš Klus: foto Martin Kubica

Album obsahuje šestnáct písní, které vznikaly ve spolupráci s producentem Jiřím Burianem (Kapitán Demo, Southpaw, Republic of Two) v jeho hudební laboratoři Alpha Studio. Jiří Burian vtiskl písním současný zvuk a zároveň podtrhl Klusův jedinečný písničkářský styl. Jednotlivé songy se dotýkají lásky, rodiny, naděje, ale i pocitů osamělosti, hledání přátelství a touhy porozumět sobě i okolnímu světu. 

Vydání alba předznamenává singl Tajemství, jenž právě vychází v digitálních servisech a doprovází ho originálně výtvarně zpracované lyric video vytvořené motion designerem Honzou Urbancem, které vychází z chystané grafické podoby alba, za nímž stojí experimentální výtvarnice a kolážistka Anička Borovičková Ročková aka #ulepena. 

zdroj: Youtube

Od března se Tomáš Klus se svou kapelou Cílová skupina vydá na CÍTÍM – TOUR 2022, které plánuje odstartovat koncertem ve Žďáru nad Sázavou a dál pokračovat až do června koncerty například v Plzni, Táboře, Hradci Králové, Brně, Ostravě, Liberci, Praze, Českých Budějovicích. Nové písničky představí i na Slovensku.

Prodej vstupenek na turné odstartuje v nejbližších dnech, upřesnění bude k dispozici prostřednictvím sociálních sítí a webu Tomáše Kluse.

Pro všechny příznivce Tomáše Kluse, kteří se rozhodnou pořídit si vstupenku na kterýkoliv z koncertů plánovaného turné, pak čeká speciální bonus. Po jejich zakoupení obdrží unikátní kód, díky němuž získají do konce letošního roku slevu 21% na nákup nového alba prostřednictvím supraphonline.cz.  

CÍTÍM – TOUR 2022

 1. 3. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
 2. 3. PLZEŇ
 3. 3. TÁBOR
 4. 3. HRADEC KRALOVE
 5. 4. BRNO
 6. 4. OSTRAVA
 7. 4. LIBEREC
 8. 4. PRAHA

  6.5. CHEB

 1. 5. OLOMOUC
 2. 5. SVOJŠICE U PARDUBIC
 3. 6. PEZINOK SK
 4. 6. ČESKÉ BUDĚJOVICE

TRACK LIST ALBA Cítím: Zatím/ Tajemství/ Setkání s Milou/ Cítím/ Tamarotti/ Zázrak/ Mariím/ Reflexe/ Nedělat bordel/ Fí/ Osvícen/ Udělám to samé/ Liberté/ První báseň/ Manasarovar / Vánoční čas

--------

Tomáš Klus patří k nejvýraznějším osobnostem domácí populární hudby posledního desetiletí. Za tu dobu posbíral hned několik významných ocenění, včetně výročních cen Akademie populární hudby Anděl, úspěšně bodoval i v anketě popularity Český slavík. Je zároveň osobností, která citlivě vnímá společenské dění a dokáže na něj v rámci své písničkářské tvorby rychle reagovat. Díky svým početným uměleckým i společenským aktivitám se řadí mezi vůbec nejaktivnější současné české umělce. Koncertuje pravidelně se svou Cílovou skupinou, natáčí filmy a vystupuje v divadelních hudebních projektech.

 

zdroj: Supraphon

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz