Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Kuří oka trápí častěji ženy. S pomocí babských rad se jich dá zbavit. Pomůže cibule i česnek

Kuří oka trápí častěji ženy. S pomocí babských rad se jich dá zbavit. Pomůže cibule i česnek

5.11.2021 - redakce Babinet.cz

Malé, ale velmi bolestivé výstupky trápí nejednoho z nás. Ztvrdlá kůže, která se hromadí do jednoho bodu, onoho výstupku, pálí a tlačí. Pokud kuřímu oku poskytnete příležitost, objeví se na ploskách nohou a při každém kontaktu s obuví máte pocit, že jste oblíbené, pohodlné boty vyměnili za botu španělskou. Tímto kožním projevem trpí především ženy, a to protože nosí nepohodlnou obuv a vysoké podpatky, ve kterých dochází k častému a intenzivnímu tření mezi botou a ploskou nohy. Zvýšený výskyt se objevuje také u lidí s vystouplými klouby na noze.

fotografie: Freepik

Když už vás kuří oko trápí, nemusíte s bolavou nohou běžet do lékárny pro speciální drahé náplasti. Máme pro vás několik babských rad. Stoprocentně účinných a za pár korun:

  • Plátky cibule namočte na 24 hodin do hrnku octa a překryjte folií. Následný večer si přiložte pár plátků na kuří oko a přelepte velkým kusem náplasti. Obmotejte obvazem a nasaďte tlustou a teplou ponožku. Ráno s cibulovým obkladem dolů, místo důkladně umýt mýdlem. Cibulový obklad opakujte zhruba 3 dny. Po této době se kuří oko zaručeně ztrácí.
  • Emulze zubní pasty a soli také dělá divy. O této směsi už byla řeč v souvislosti s černými tečkami, vzpomínáte? Princip je stejný. Kdykoliv je ve hře pasta a sůl, vždy jde o důkladné hloubkové čištění. Pasta postižené místo roztáhne a sůl vše dočistí. Kuří oko tak mizí před očima a přichází okamžitá úleva. Naneste tedy pastu se solí na kuří oko a zase přelepte náplastí. V tomto případě stačí jen zafixovat obvazem. Ponožka není nutná. Opakujte dle potřeby.
  • Můžete si pomoci také medovým zábalem. Med nanesete jednoduše na kuří oko a připlácněte vatovým tamponem. Tuto proceduru si dopřejte několikrát denně. Léčivé složky medu kuří oko zjemní a regenerují natolik, že vy už ho pak jen bezpracně odloupnete. Bez drolení i bez bolesti.
  • Velice rychlou a účinnou pomocí je také citron. Potírejte několikrát denně kuří oko citronovou šťávou, nechte vždy 15 minut působit a poté omyjte mýdlem a vodou. Už tentýž večer můžete při večerní koupeli kuří oko vyloupnout. Případně si můžete pomoci pemzou. Citronová šťáva sice chvíli kuří oko dráždí a vy tak můžete pociťovat štiplavé nepohodlí. To však za minutku odezní.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj:

https://sever.rozhlas.cz/kuriho-oka-se-muzete-zbavit-i-doma-pomuze-vam-jedla-soda-a-par-triku-6861368

https://www.aazdravi.cz/kuri-oko-pomoci-babskych-rad-pomuze-caj-cesnek/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz