Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Levné a zároveň zajímavé nápady, jak za pár korun zútulnit bydlení

Levné a zároveň zajímavé nápady, jak za pár korun zútulnit bydlení

3.11.2021 - redakce Babinet.cz

Bydlení si každý z nás zařizuje podle svého. Možná se právě zde vyplatí zmínit ono známé sto lidí, sto chutí a přidat můžeme i sto domácností. Je totiž pravda, že každý z nás si to doma chce zařídit k obrazu svému a tak, aby se zde cítil dobře. My vám přinášíme zajímavé nápady, se kterými můžete za pár korun zútulnit vaše bydlení.

Kouzlo se skrývá v maličkostech

Určitě nám dáte za pravdu, že se ta největší kouzla mnohdy skrývají v těch nejmenších věcech. Nejednomu z nás už kolikrát udělala obrovskou radost zdánlivá maličkost. Proto se v bydlení nevyplatí podceňovat sílu dekorací a drobností, nad kterými někdo ohrnuje nos a vnímá je jako zbytečné lapače prachu.

Doplňky a dekorace, byť mohou na první pohled působit maličké a nenápadné, nám to doma mohou udělat krásnější. Pořídit se přitom dají opravdu lacino, podívejte se na online letáky, ve kterých se to akčními nabídkami jen hemží. Jistě se tam i pro vás ukrývá něco, co vám doma udělá radost. Nakupovat ve slevách není žádná ostuda ani téma, o kterém byste museli mlčet před rodinou nebo známými. Ba spíše naopak! Když totiž ulovíte něco pěkného a k tomu všemu ve slevě, je to vlastně dvojitá radost.

Nezabírají skoro žádné místo, přesto dokáží velké věci

Na mysli máme obrazy. Nechat totiž prázdné stěny nevypadá moc dobře, ačkoli se mezi námi najdou tací, kteří to tak mají nejraději. Proti gustu žádný dišputát. Pokud to ale není váš případ a holé stěny se vám nelíbí, obraz na stěnu je výborným řešením, jak tento prostor šikovně využít a místnost zútulnit. Obrazy nezabírají skoro žádné místo, co se ale útulnosti týče, dokáží opravdu velké věci.

Doma si je můžete vystavit kdekoli. Podle tématu vybírejte obrazy vhodné do kuchyně, jídelny nebo třeba do ložnice. Za jejich pořízení se vaše peněženka neprohne, obrazy představují cenově dostupné a zároveň velmi vkusné zútulnění interiéru.

Stačí opravdu málo

Někdy opravdu stačí jen nepatrná změna a hned je nám doma příjemněji. Za vybavení domácnosti přitom nemusíte utratit majlant. Pěkné a útulné si to u vás doma můžete udělat i s doplňky, dekoracemi a dalšími nápady, které vyjdou na pár korun. Co třeba živé rostliny, voňavé svíčky, měkoučké polštářky na sedačce, pěkný přehoz přes postel v ložnici? Myslet byste měli i na děti, které si také zaslouží, aby to ve svém pokojíčku měly pěkné a cítily se zde příjemně. Nemusí to být nutně jen o hračkách, hodně udělá pěkný koberec, zajímavý závěs nebo malba na stěně.

 

Zdroj obrázku 1: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: united photo studio / Shutterstock.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz