Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  test editor

test editor

1.10.2021 - MadlaJ

Doménou francouzských vozů byl vždy originální design, byť ne vždy se setkal v našich zeměpisných šířkách s bezvýhradným oceněním. Po minulé nevýrazné řadě se dá říci, že Peugeot opět vzhledem zabodoval. Poslední model 3008, který se poprvé objevil na trhu v roce 2008, udělal oproti svému předchůdci obrovský skok kupředu. Jeho inovovaný vzhled zaujal natolik, že v loňském roce získal v Ženevě, jako první vůz kategorie SUV, cenu Auto roku.

 Francouzi ale stejně jako u   předchůdce nenabízejí pohon všech kol (respektive ho nabízí pouze u hybridní verze se zadními koly poháněnými elektromotorem), což je v této kategorii výjimečné. 

Francouzská novinka proto zaujme hlavně ty, kteří hledají vysoké sezení za volantem a vzhled vozu SUV bez toho, aniž by měli větší ambice jezdit mimo asfalt. Půjde tak zejména o jednotlivce, páry a menší rodiny z měst. Vůz stojí na platformě s označením EMP2, takže je nejbližším příbuzným hatchbacku Peugeot 308.

Auto potěší bohatou výbavou i zajímavým příslušenstvím. Peugeot tak chce cílit i na mladší řidiče a nadšence do moderních technologií. Tomu bezesporu odpovídá i design interiéru.

Peugeot 3008 se na českém trhu prodává od podzimu 2016. O čtyři roky později se dočkal modernizace.

Není pochyb o tom, že Peugeot 3008 obsazuje v prodejních tabulkách firmy přední příčky. Jeho design se už v druhé generaci v roce 2016 povedl a zájem na sebe nenechal dlouho čekat. Kolem jednoho milionu prodaných kusů je toho jasným důkazem. Těžký úkol stál proto před designéry, kteří dostali za úkol Peugeot 3008 omladit a zkrášlit, aby mohl v prodejních rekordech pokračovat. To že se to povedlo na výbornou je jasné už z prvních fotek.

Nová, hezčí, technicky pořád stejná, cenově v hybridním provedením stále poměrně drahá. Taková je inovovaná 3008 GT Hybrid od francouzského Peugeotu. Její moderněji laděnou podobu známe už pod podzimu, kdy se v tandemu s větší, sedmimístnou 5008 poprvé ukázala. Teď přišel čas se na facelift podívat detailněji.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz