Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Nevíte, kam vyrazit? Inspirujte se díky hodnocení podniků na Mapy.cz

Nevíte, kam vyrazit? Inspirujte se díky hodnocení podniků na Mapy.cz

18.10.2021 - redakce Babinet.cz

Firemní reputace na internetu je v dnešní době bezesporu účinný nástroj pro zákazníky i podnikatele, jak o sobě dát světu vědět ideálně v tom nejlepším světle. Česká aplikace Mapy.cz nabízí lidem v rámci městských scénářů také vyhledávání podniků včetně informace například o otevírací době a kvalitě jejich služeb, a to právě na základě uživatelských recenzí. Jak vše v praxi funguje?

fotografie: se svolením Seznam.cz

Hodnocení firem lidem umožňuje ocenit například oblíbenou restauraci, hotel, květinářství, kadeřnictví nebo kulturní místo, a zároveň získat povědomí o celkové kvalitě firem díky recenzím od ostatních uživatelů. Díky možnosti ohodnotit třeba svoji oblíbenou kavárnu nebo pekařství umožňujeme uživatelům aplikace Mapy.cz pomoct ostatním lidem objevit skvělé místo, kde strávit čas nebo nakoupit, a samotným živnostníkům pak zviditelnit svůj podnik na internetu,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

Chytrý algoritmus vše ověří a vyhodnotí

Každá nově přidaná recenze prochází automatickou kontrolou, v některých případech pak i následným manuálním prověřením. Schválené recenzi algoritmus přiřadí interní váhu, se kterou vstupuje do výpočtu celkového hodnocení dané firmy. Algoritmus zohledňuje více faktorů, jako je například stáří jednotlivých recenzí, a podobně.

fotografie: se svolením Seznam.cz

Celkové vypočítané hodnocení je pak u firmy reprezentováno ve formě zeleného odznáčku s desetinným číslem na škále 1,0 - 5,0, které je doplněno textovým popisem. Zobrazuje se však pouze u těch podniků, u kterých interní algoritmus detekuje dostatečnou kvalitu dílčích recenzí.

Mapy.cz jsou partner pro turistiku i městské scénáře

Služba Mapy.cz svým uživatelům poskytuje aktuální dopravní informace a umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu využije během léta za měsíc až 6 000 000 lidí.

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz