Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  Nejoblíbenější náplně do koláčů a buchet, které zvládne i méně zručná kuchařka

Nejoblíbenější náplně do koláčů a buchet, které zvládne i méně zručná kuchařka

16.10.2021 - redakce Babinet.cz

Je tady doba posvícení a němu neodmyslitelně patří plněné buchty. Těch je opravdu velké množství a každý má svoji oblíbenou variantu.

fotografie: Pixabay

Tvarohová náplň

Začínáme s tou nejjednodušší. Základ je tedy tvaroh ve vaničce, v žádném případě v kostce, ten nikdy nedávejte do náplní. Nebylo by to ono. Dejte si ho do misky, přidejte k němu cukr podle vaší volby, poté vanilkový cukr, mléko, kdo chce, může přidat rozinky, ale je to lepší bez nich. Dále změklé máslo a vše pořádně promíchejte. Touto náplní pak plňte buchty.

Maková náplň

Tak tady je to už o něco těžší, co se týká přípravy. Základem je mít mletý mák. Pokud neseženete, nedá se nic jiného dělat, než si pořídit mlýnek na mák. Do hrnce si dejte vařit půl litru mléka, do něj nasypte 300 g mletého máku a nějakou dobu vařte. Náplň by měla mít hustější konzistenci. Během vaření přidejte cukr, klidně můžete i vanilkový, aby to bylo sladší, protože mák potřebuje hodně cukru. Odstavte z ohně a tady je to všechno. Někdo přidává citrónovou kůru a třeba i rozinky, ale nemusí to rozhodně být.

Povidla a jablka

U povidel je to vcelku jednoduché, protože ty už jsou hotová a velmi dobrá. Někteří je ředí alkoholem, ale osobně to v žádném případě nedoporučuji - neexistuje, aby se tímto způsobem kazilo něco tak dobrého. Jablka, to je jednoduché. Stačí nastrouhat, osladit cukrem, vanilkovým cukrem, přidáme skořici, rozinky a citrónovou šťávu. Kdo nemá rád rozinky, nemusí je dávat.

Ořechová náplň

Zakončíme to s ořechy, kde je podobný princip jako s mákem. 300 g ořechů pomeleme a dáme je svařit do půl litru mléka. Odstavíme, přidáme cukr a med. To je jedna varianta. Může se dělat i ta bez vaření. Opět musí být pomleté ořechy, přidá se med, citrónová šťáva, cukr, mléko, smetana ke šlehání a celá náplň se pořádně promíchá a pak už jí plníme koláče.

napsala Jana Plecháčová

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

usernick_30102021
30.10.2021 01:44

1

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip