Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Kde si užít podzimní relax, když venku přituhuje

Kde si užít podzimní relax, když venku přituhuje

10.10.2021 - redakce Babinet.cz

Teploty začínají klesat, podzim je v plném proudu a vy nevíte kam vyrazit? Ideálním útočištěm v sychravém počasí může být sauna nebo různé formy wellness. Vaší drahou polovičku potěšíte třeba privátním pobytem v sauně s vířivkou nebo odpočinkovou masáží v solné jeskyni. Relaxaci navíc můžete spojit s návštěvou nového místa. S portálem SkvěléČesko.cz jsme pro vás připravili několik tipů, kde si užijete maximální odpočinek.

Kouzlo saunování objevíte v Hradci Králové, kde v nově otevřeném saunovém světě Saunyx máte příležitost kromě klasické sauny vyzkoušet populární saunové ceremoniály nebo si užít aromaterapeutické účinky bylin ve speciální Herbal sauně. To vše navíc s působivým výhledem na město. Na střeše továrny, kde saunové centrum vzniklo, nechybí ani oblíbený ochlazovací bazének a relaxační zóna. Pokud preferujete soukromí, mají zde i privátní saunu s vířivkou.

Saunování na vodě

S dalším tipem na saunování zůstáváme v Hradci Králové. V areálu Slezské plovárny zde mají tzv. finskou říční saunu. Že jste ještě o ničem takovém neslyšeli? Pak vám tento zážitek určitě doporučujeme vyzkoušet! Místní Saunalautta totiž navazuje na tradice finské plovoucí sauny a nabízí neopakovatelný zážitek přímo na hladině řeky Orlice. Kromě důkladného prohřátí těla vás čeká jedinečný výhled na plynoucí řeku v průběhu saunování i během odpočinku. Místo ochlazovacího bazénku na vás čekají schůdky z mola rovnou do řeky. Saunu je možné si pronajmout po předchozí domluvě také privátně.

Přespání v jeskyni

Pamatujete si na Marušku z pohádky Sůl nad zlato? Pokud ano, asi už víte kam míříme. Ano, řeč je o Solné jeskyni. Jeden terapeutický pobyt v solné jeskyni se údajně vyrovná 3 dnům stráveným u moře. Přímořské mikroklima, teploty kolem 23°C, tlumené světlo a relaxační hudba mohou být ideálním odpočinkem po náročném týdnu. Léčivé účinky solné jeskyně se vztahují na celé spektrum respiračních onemocnění, alergií a infekcí. V Solné jeskyni v Kuřimi si navíc můžete dopřát relaxační masáž, která dokonale uvolní namáhané tělo a otevře vaši mysl. No, a pokud se vám nebude chtít domů, můžete také využít možnost zde přespat.

Naplánujte si váš víkend už dnes na www.skvelecesko.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Romcasolda
8.3.2022 07:42

Sauna je jistě to nejlepší na pořádný relax, posiluje imunitu, to věděly již dávné národy, kteří ji používali k otužování a zocelování, ale také jako hlavní nástroj k tomu být jednoduše zdraví. Naše rodina ji milovníky saunování, tak jsme si na doporučení známých udělali radost a pořídili domácí saunu, mrkněte https://www.saunaproject.cz/domaci-sauna/.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz