Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Když živý plot roste jako divý

Když živý plot roste jako divý

1.10.2021 - redakce Babinet.cz

Bojujete tento rok se živým plotem? Díky dostatku vláhy se letos živé ploty rozrostly do neobvyklých rozměrů. Jak na ně jednodušeji a bez větší námahy?

Poradí Product Manager společnosti Kärcher, Lukáš Rom.

Údržba živého plotu vyžaduje důslednost. Nenechejte ani jednu větvičku přerůst, jinak vám z živého plotu po pár týdnech budou trčet dlouhé mladé výhony, které plotu na kráse nepřidají. Aby byla údržba jednodužší, pořiďte si plotostřih neboli nůžky na živý plot.  Ideální jsou aku nůžky, kde vám nepřekáží žádný elektrický kabel a jsou napájeny z baterie.  Ženy většinou dávají přednost lehčím přístrojům, například aku nůžky na živý plot Kärcher HGE 18-50 Battery váží pouhých 2,9 kg, a proto vás nebudou tak brzy bolet ruce a ramena. Nůžky mají velmi ostré ostří broušené diamantem, a tak střihají větvičky i listy čistým řezem bez větší námahy. Jsou speciálně vyvážené a mají ergonomickou rukojeť pro pohodlnou a bezpečnou manipulaci. Aby vám nepadaly odstřižené větvičky dovnitř do plotu, je možné nasadit lištu, která je odvádí např. na cestičku, odkud je snadno odstraníte.

Když potřebujete zkrátit plot, který vás doslova a do písmene přerostl, vezměte si k ruce speciální teleskopické bateriové nůžky na živé ploty Kärcher PHG 18-45 Battery, se kterými můžete střihat bez žebříku až do 4 metrů. Hlavu nůžek lze otočit až o 115 stupňů, a tak pohodlně ostříhat keře v různých úhlech.

www.karcher.cz/zahrada

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz