Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Top 5 zámeckých parků, kde pořídíte ty nejlepší fotky na Instagram

Top 5 zámeckých parků, kde pořídíte ty nejlepší fotky na Instagram

13.9.2021 - redakce Babinet.cz

V zámeckých parcích je vždy krásně a vznikají v nich ty nejhezčí fotky. Nechte se inspirovat tipy na nejpůsobivější z nich, vydejte se na výlet a pořiďte si podzimně laděné fotky, které se na vašem Instagramu budou patřičně vyjímat. Užijete si pohodové výletování po středních Čechách, a navíc se budete cítit tak nějak královsky, romanticky, pohodově a jako zámecká hvězda. V kterémkoliv věku.

Veltrusy: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

1. Veltrusy z těch největších

Park obklopující zámek ve Veltrusech patří k těm nejrozlehlejším u nás, takže míst k focení budete mít bezpočet, ať už budete dostávat do záběru šarmantní barokní zámek či některou z alegorických soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna, které park zdobí. Od počátku byl budován s velkolepou koncepcí. Budete-li mít štěstí, potkáte daňka, srnce, zajíce či místní bažanty.

Kačina: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

2.   Kačina s parkem starším než samotný zámek

Empírový skvost, jedinečný zámek Kačinu, obklopuje rozsáhlý park, který je dokonce starší než někdejší chotkovské sídlo samotné. Na jeho dispozicích se začalo pracovat už roku 1789, kdy projekt vytvořil proslulý botanik a ředitel císařské zahrady vídeňského Schönbrunnu Nikolas Joseph von Jacquin. Vašim záběrům budou dominovat štíhlé majestátní jónské zámecké sloupy i cizokrajné dřeviny, které sem Chotkové vysazovali už od 70. let 18. století.

Loučeň: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

3. Loučeň s labyrintáriem

V šestnáctihektarovém zámeckém parku Loučeň na vás čeká jedenáct unikátních labyrintů. Každý je zcela jiný a jeden je fotogeničtější než druhý. Jsou zábavné, magické a mají zázračnou schopnost dobíjet ztracenou energii, ať už k nim zamíří velcí nebo malí návštěvníci. V parku se spoustou exotických stromů objevíte bludiště buxusové, tisové, dlážděné, palisádové i provazové, světelný labyrint, travnatý, kamenný, pískovcový, písmenkový i prstový. To bude fotek!

Jemniště: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

4. Jemniště elegantní

Zámek Jemniště je elegantní stavba obklopená krásnou růžovou zahradou a rozlehlým romantickým parkem, kde se i v drsných povahách probudí skrytá romantická duše. Původní pravidelná francouzská zahrada byla založena kolem roku 1725 Františkem Trauttmansdorffem, posléze byla upravena a rozšířena o přírodně krajinářský park. Od jara do podzimu ho oživují květy trvalek, růží a nižších dřevin, v zimním období vyniknou zakrslé jedlovce, borovice a cypříšky. Čím se na Instagramu pochlubíte vy?

Vlašim: se svolením Středočeské centrály cestovního ruchu

5. Vlašim, kde by se romantika dala krájet

Kolem zámku ve Vlašimi se rozprostírá jeden z nejkrásnějších parků v Čechách. Přírodně-krajinářský park je plný dochovaných drobných staveb, propojených naučnou stezkou. Ta návštěvníky provede i kolem šestnácti informačních tabulí s řadou zajímavostí o přírodních i architektonických zajímavostech zámeckého parku. Fotka s čínským pavilonem vám nemůže chybět.

 

Působivých zámeckých parků je ve středních Čechách ještě mnohem víc. Inspirujte se na www.strednicechy.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz