Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Kuchyň je jedním z nejdůležitějších míst v domácnosti dle feng shui. Dopřejte si v ní prostor

Kuchyň je jedním z nejdůležitějších míst v domácnosti dle feng shui. Dopřejte si v ní prostor

9.9.2021 - redakce Babinet.cz

Máte nevyužitý prostor v bytě, ale v kuchyni se cítíte stísněně? Rekonstruujete byt či dům nebo právě stavíte a rozmýšlíte se, jakou část prostoru věnovat kuchyni? Pokud na předchozí otázky odpovídáte kladně, mohou vás inspirovat naše tipy a postřehy.

fotografie: Unsplash

Odmyslíme si na chvíli fakt, že prostorné kuchyně jsou v módě (což je vidět i na současné tvorbě předních návrhářských společností) a uvedeme si několik dobrých důvodů, proč jen neobdivovat velké kuchyně našich známých, ale uzpůsobit si tak i tu naši.

Kuchyň je srdcem domácnosti

I když jsme často celé dny v práci či na cestách, většinou se s rodinou sejdeme právě v kuchyni, spojíme-li kuchyň s jídelním stolem či malou jídelnou, stane se ideálním prostorem pro pořádání domácích banketů, oslav či příjemných posezení s přáteli.

fotografie: Unsplash

Kuchyň je jedním z nejdůležitějších míst v domácnosti dle feng shui

I když nejste zastáncem čínského učení o proudění energií feng shui, možná se budete moci přiklonit k tvrzení, že právě kuchyň, v níž trávíme většinu času, jsme-li doma, je místem, v němž bychom se měli cítit opravdu dobře a v němž by měla panovat příjemná a vřelá atmosféra. Zařídíte-li si kuchyň skutečně dle vašich představ, stane se váš byt či dům mnohem útulnější a inspirativnější pro vás, vaši rodinu i návštěvy.

fotografie: Unsplash

Ve velké kuchyni můžete i tancovat

Ve velké kuchyni můžete nejen vařit, ale třeba i při vaření tancovat. Můžete si zkrátka jen užívat prostor, bez obav, že když uděláte energický pohyb, shodíte kořenku či kuchyňskou váhu. Skutečný prostor kolem vás dá volnost i vašim myšlenkám a snad i dodá kreativitu vašim kulinářským dovednostem.

fotografie: Unsplash

Co ale s velkou kuchyní?

Jestliže jste se právě rozhodli pro prostornou kuchyň, nabídneme vám ještě dva aktuální trendy. Moderní jsou jistě kuchyně plné světla, případě kuchyně v domě, je vhodné ji umístit do zahrady. Populární jsou také kuchyně ostrůvkové, přičemž „ostrůvek“ můžeme využít např. jako bar či prostor k výstavce zajímavých kuchyňských doplňků.

fotografie: Unsplash

zdroj: redakce, indeco.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz