Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Obyčejný dětský pudr dokáže zázraky. Pomůže s akné i dokonalým líčením

Obyčejný dětský pudr dokáže zázraky. Pomůže s akné i dokonalým líčením

5.9.2021 - redakce Babinet.cz

Vzpomínáte na noci prosycené heřmánkem a dětským pudrem? To byl čas, kdy vaše děti byly ještě malinké. Dětský zadeček byl po pudrovém zásypu spolehlivě v suchém bezpečí a chráněný před opruzením. Miminko bez zásypu, jako by snad ani nebylo miminkem. Jestli už máte doma spíše puberťáky, nebo dokonce dospěláky, k pudru se určitě vraťte i tak. Vždy se doma hodí.

fotografie: Pixabay

Pomocník za pár korun

Dětský pudr vaši peněženku určitě nezruinuje a přitom vám pomůže s tolika všednodenními překážkami.

Nemůžeme však pominout ani jeho hlavní, blahodárný účel. Protizánětlivé účinky, které dětský pudr garantuje, ocení mnohdy i dospělí. Pokožku pudr zklidnídezinfekční efekt brání vzniku bakterií. Složky, které dětské pudry obsahují, jsou pro pokožku po všech stránkách přínosné.

Nyní si však ukážeme, v jakých dalších případech můžete po pudru také sáhnout.

S čím vám dětský pudr pomůže?

Podívejme se, na co všechno si obyčejný dětský pudr troufne a co dokáže.

  • Rtěnka bez map

Znáte také ten pocit, když si nanášíte rtěnku naprosto luxusního a neodolatelného odstínu? Nemůžete se dočkat výsledného efektu. Chvíli rty vypadají nádherně, ale sotva odejdete od zrcadla, už se na rtech objeví vystouplé mapy suché kůže. Efekt je rázem ten tam a radost také. Pojistěte si proto absolutní dokonalost nanesené rtěnky a vykouzlete jednotný tón hladké textury. Před nanesením rtěnky si na prst naneste trochu pudru a zapudrujte jím rty. Pak až naneste rtěnku.

  • Proleženiny a ztvrdlá kůže u pejsků

Pejskům se časem objevují na kloubcích proleženiny a ztvrdlá kůže. Byť je to samotné možná úplně nebolí, zhrublá kůže takový dojem budí. Obzvláště v zimě můžou těmito zdrsnělými místečky trpět. Smíchejte trochu pudru s lékařskou vazelínou a aplikujte na tyto psí neduhy. Tu samou směs můžete v zimě použít jako ochrannou bázi před mrazem a solí na jejich tlapky.

  • Zhustí řasy

A to přímo extrémně. Naneste do nich před aplikací řasenky trochu dětského pudru a pročešte čistým řasenkovým kartáčkem. Tomu rozdílu neuvěříte.

  • Zabraňuje obtisknutí řasenky

Malujete se. Řasy se vám dnes dokonce i celkem obstojně povedly a ejhle, co se nestane? Mrknete a vějířek řasenky je rázem na horním víčku. Vy pak dřete víčko o sto šest a dokonalé líčení už taky vypadá jinak. Abyste této situaci zabránila, před nánosem řasenky potřete horní víčko a místo pod obočím dětským pudrem.

  • Rozjasní lícní kosti

Když dokončíte líčení, naneste pomocí většího štětce na lícní kosti trochu dětského pudru. Zapracujte krouživými pohyby do tváří a uvidíte, že se vám obličej působivě rozsvítí.

  • Úžasně hladké nohy a bez pupínků

Vyskáčou vám po holení nevzhledné a nepříjemné pupínky? Pudr se postará o vaše pohodlí a hladké nohy. Naneste ho v lehké vrstvě na postižená místa.

  • Odstraňuje mastné skvrny

Pokud vám na oblečení ulpí mastné skvrny, dětský pudr si s nimi hravě poradí. Před tím, než oblečení poputuje do pračky, zasypte skvrnu dětským pudrem a dlaní zapracujte. Nemusí jít pouze o oblečení. Takto si pudr poradí s jakoukoliv mastnou nepříjemností.

  • Zamotané řetízky

Chcete si zapnout řetízek a najednou tu sněť nahmatáte. Takový zašmodrchaný řetízek je vždycky k vzteku. Tak hezky v klidu. Sundejte jej, v prstech rozetřete trochu pudru a místo zamotání pudrem projeďte. Smotek povolí a ke vzteku není důvod.

 

Napsala Bára Klímová

Zdroj: somethinspecial.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz