Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Diskomfort v intimní oblasti

Diskomfort v intimní oblasti

25.8.2021 - redakce Babinet.cz

Mnoho žen dnes vyznává aktivní životní styl, pravidelně se věnuje sportu a cvičení, dojíždí do práce, cestuje. Takový aktivní způsob života však vyžaduje správnou, pro tělo optimální osobní hygienu. Mnozí lidé si myslí, že časté mytí a nadměrné používání hygienických prostředků je tou správnou cestou ke zdraví. Pravý opak je pravdou – přinejmenším v intimní oblasti zevního genitálu. Chlorovaná voda s kosmetikou nepříznivě ovlivňují přirozenou mikroflóru a ochrannou kyselou hydrolipidní bariéru na citlivé kůži a křehké sliznici vulvy a poševního vchodu. Za normálních okolností tento funkční systém brání průniku patogenních bakterií z kůže kolem konečníku do pochvy i močové trubice. Porušení této přirozené ochrany řízené skupinou mléčných bakterií produkujících peroxid vodíku má za následek stále se zvyšující počet žen trpících opakovanými kvasinkovými a bakteriálními záněty nebo záněty močových cest, stejně jako pocitem suchosti, podrážděním nebo svěděním v oblasti zevních rodidel a bolestmi při pohlavním styku.

fotografie: Freepik

Bohužel, takové problémy mohou postihnout každou ženu bez ohledu na věk či životní styl. Příčin je spousta – od užívání antibiotik, nevhodných probiotik až po léčbu cytostatiky, nadměrná nebo nevhodná intimní hygiena, hormonální změny související s věkem (perimenopauza a postmenopauza) nebo těhotenství, chronický stres, nošení syntetického prádla nebo těsného oblečení, koupání v bazénech či rybnících i pobyt v sauně.

Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit žádoucí rovnováhu mikroflóry v této oblasti, je aplikace Probiotického intimního krému ellen® s obsahem kmenů bakterií mléčného kvašení Lacto Naturel® (LN®) právě do oblasti zevních genitálií. Po aplikaci krému na kůži a sliznici vulvy dojde díky obsahu probiotických laktobacilů k posílení přirozené mikroflóry a obnovení ochranné kyselé hydrolipidní bariéry s pH 5,0 – 5,5. Probiotický intimní krém ellen® tím udržuje hydrataci kůže a křehkých sliznic zevního genitálu a tak přispívá k pocitu svěžesti v této intimní oblasti těla po celý den.

Probiotický intimní krém ellen® obsahuje Lacto Naturel® (LN®), patentově chráněnou směs kmenů bakterií mléčného kvašení. Bakteriální kmeny LN® z rodu Lactobacillus produkují kyselinu mléčnou, čímž výrazně snižují lokální pH do hodnot nevhodných k rozvinutí biologické aktivity patogenních bakterií. Musí produkovat i peroxid vodíku, kterým rozpustí případné vodíkové můstky sloužící k uchycení patogenních bakterií na hostitelskou buňku. Tímto mechanismem umí velmi efektivně chránit kůži i sliznice zevního genitálu před rozvojem zánětu a navíc vytvořenou povrchovou hydrolipidní bariérou chrání jejich povrch před vysušením. U žen právě tyto kmeny laktobacilů kolonizují pochvu i oblast poševního vchodu a jsou zárukou optimálního složení i funkce celého vaginálního ekosystému. Velkou výhodou krému je i to, že neobsahuje vodu ani barviva či parfémy.

Probiotický intimní krém ellen® může být také vhodným doplňkem pro ženy, které v průběhu menstruace používají probiotické menstruační tampóny ellen®, které obsahují identickou směs kmenů bakterií mléčného kvašení Lacto Naturel® (LN®). Kombinace tampónu a krému ellen® již pomohla mnoha ženám odstranit nepříjemný vaginální diskomfort.

Další informace o probiotických tampónech ellen® získáte na www.ellen-krem.cz.

doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.

Gynek.- porod. klinika OU a FN Ostrava,

17. listopadu 1790, 708 52 OSTRAVA

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz